Wydawcy wstrzymują dostawy do Merlin.pl

Wydawcy wstrzymują dostawy do Merlin.pl

Przegląd

W związku z poważnymi zaległościami w płaceniu zobowiązań finansowych, niektórzy wydawcy, m.in Sonia Draga, Zysk, Prószyński czy Olesiejuk , wstrzymali dostawy do sklepu internetowego Merlin.pl.  Zadłużenie sklepu internetowego waha się od kilku do kilkunastu milionów złotych.

Merlin problemy ze spłatą zobowiązań finansowych z przerwami ma już od około dwóch lat. W ostatnich miesiącach znowu wygląda to źle. Sumy przeterminowanych zobowiązań wobec wydawnictw, z którymi współpracujemy, sięgają kilku milionów złotych – mówi Marek Dobrowolski, dyrektor handlowy wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Od stycznia stanowisko prezesa w Merlin.pl objął Tomasz Kowalski . Potwierdza on informację o zaległościach finansowych sklepu i zapewnia, że zostaną spłacone – Zdaję sobie sprawę ze zobowiązań finansowych, ale przyznam, że nie znam żadnej firmy handlowej, która ich na rynku nie posiada –  Z początkiem roku, z którym objąłem stanowisko prezesa zarządu, musiałem zrewidować dotychczasowe umowy i wyeliminować nieprawidłowości w kontraktach. Teraz chcemy polepszyć nasze relacje z przedstawicielami wydawnictw, bo są oni dla nas kluczowymi dostawcami – powiedział Prezes Merlina

Podobny problem, pojawił się znowu z siecią księgarni Matras. Po przejęciu Matrasa przez Nowe Powierzchnie – Jerzego Kowalewskiego
Matras zaczął regulować zaległości wobec wydawców i dystrybutorów. Jednak od kilku miesięcy znowu pojawiają się zatory płatnicze. – Sytuacja jest nieciekawa. Firma chce wymusić takie rabaty, że nam się nie będzie opłacało do nich dostarczać książek. Do tego rosną już przeterminowane zaległości finansowe. W efekcie wstrzymaliśmy dostawy do Matrasa – mówi Sonia Draga, prezes wydawnictwa Sonia Draga.

 

źródło: wyborcza.biz

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: Matras, Merlin

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.