Truciciele z KGB. Likwidacja wrogów Kremla od Lenina do Litwinienki

Przegląd

Truciciele z KGB. Likwidacja wrogów Kremla od Lenina do Litwinienki

Truciciele_KGB

Kulisy działania fabryki trucizn KGB – najważniejsze operacje, nigdy wcześniej nie ujawnione sekrety. Książka ukaże się 6 marca nakładem Wydawnictwa RM

Od parasoli z zatrutym czubkiem aż do filiżanki „herbaty Litwinienki” – zabójstwo w ZSRR przez blisko cały wiek jawi się jako codzienna rutyna, laboratoryjna wręcz nauka, gałąź medycyny i inżynierii badająca sposoby skutecznego powodowania śmierci tak, aby wyglądała na niewinną i przypadkową. Od 1917 r. – czasów Lenina i Czeki, z którego wyrosło KGB – rosyjskie służby specjalne na zamówienie władz regularnie przeprowadzały operacje mające na celu wyeliminowanie wrogów Kremla.

Borys Wołodarski buduje swoje śledztwo dotyczące fabryki trucizn KGB, wspierając je dokumentami i informacjami uzyskanymi od oficerów wywiadu i analityków z obu stron byłej Żelaznej Kurtyny. Jego relację uzupełniają również historie ludzi, którzy sami planowali i brali udział w podobnych operacjach. Autor po raz pierwszy ujawnia wiele wydarzeń i zapewnia szczegółowe, dobrze udokumentowane fakty na temat najważniejszych operacji. Nigdy wcześniej nie opublikowano materiału o takiej treści.

Truciciele z KGB. Likwidacja wrogów Kremla od Lenina do Litwinienki

Borys Wołodarski

 

Wydawnictwo RM

ISBN 978-83-7773-286-1

Stron 376

Format 158×213 mm

Cena 39,90 zł

Odwiedź nas w Internecie: www.rm.com.pl

Kategorie: Historia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.