MILION SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY W EUROPIE – BLACKOUT

MILION SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY W EUROPIE – BLACKOUT

Przegląd

MILION SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY W EUROPIE

BLACKOUT

NAJCZARNIEJSZY SCENARIUSZ Z MOŻLIWYCH

Marc Elsberg

Przekład: Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska

blackout

Czy będziesz bezpieczny, gdy zabraknie prądu?

Pewnego zimowego dnia w całej Europie następuje przerwa w dostawie prądu – pełne zaciemnienie. Włoski informatyk i były haker Piero Manzano podejrzewa, że może to być zmasowany elektroniczny atak terrorystyczny. Próbując ostrzec władze, sam zostaje uznany za podejrzanego. W próbie rozwiązania zagadki stara się mu pomóc dziennikarka Lauren Shannon. Komu mogło zależeć na wywołaniu globalnego kryzysu?

Tymczasem Europa pogrąża się w ciemności. Zaczyna brakować podstawowych środków do życia: wody, jedzenia, ogrzewania. Wystarczy kilka dni, by zapanował chaos na niespotykaną skalę. Blackout  to thriller naukowy i powieść sensacyjna w jednym: realistycznie przedstawia prawdziwie czarny scenariusz wydarzeń, których prawdopodobieństwo jest tym większe, im bardziej nasze codzienne życie uzależnione jest od elektroniki.

Elektryzujący thriller naukowy. Marc Elsberg opisuje mordercze skutki awarii sieci europejskich elektrowni. – „Stern”

 

Ogromny sukces powieści Marca Elsberga (w samych Niemczech sprzedano już ponad 800 tysięcy egzemplarzy) zasadza się nie tylko na sugestywności wizji i wartkiej akcji, ale również na wszechstronnym reaserchu autora, który zadbał, by jego sensacyjna fabuła miała wszelkie cechy prawdopodobieństwa i ostrzegała przed zagrożeniem. Bowiem nasze życie nigdy wcześniej nie było w takim stopniu uzależnione od bezpieczeństwa energetycznego!

Kategorie: Literatura
Tagi: Foksal, W.A.B.

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.