„Świadczenia społeczeństwa polskiego na obronność państwa przed wybuchem II wojny światowej 1936-1939” już w księgarniach!

„Świadczenia społeczeństwa polskiego na obronność państwa przed wybuchem II wojny światowej 1936-1939” już w księgarniach!

Przegląd

DW Rebis chciałby dzisiaj polecić książkę Wydawnictwa Nauka i Innowacje pt. Świadczenia społeczeństwa polskiego na obronność państwa przed wybuchem II wojny światowej 1936-1939, autorstwa Marka Gielecińskiego. REBIS jest wyłącznym dystrybutorem tej pozycji.

Temat, któremu poświęcona jest praca, nie doczekał się jak dotąd opracowania monograficznego. Sprawa świadczeń społeczeństwa polskiego na cele obronne przed wybuchem drugiej wojny światowej, poza zdawkowymi informacjami potwierdzającymi ten fakt, nie była praktycznie poruszana w opracowaniach poświęconych II RP. Nie była ona odpowiednio uwzględniana również w opracowaniach dotyczących spraw gospodarczych i polityki obronnej państwa w  okresie międzywojennym. Jednakże znaczenie sprawy świadczeń społecznych na dozbrojenie armii, ich wymiar oraz ocena stopnia patriotyzmu społeczeństwa polskiego, szczególnie w obecnej sytuacji międzynarodowej, w pełni uzasadnia potrzebę przedstawienia w niniejszej monografii tej problematyki.

Świadczenia społeczeństwa polskiego

Marek Gieleciński, ur. w 1963 r. w Grójcu. W 1994 r. ukończył studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył także studia podyplomowe na kierunku Studium Europejskiego Prawa Samorządowego w Instytucie Nauk Prawnych PAN. Doktorat z zakresu historii uzyskał w 2012 r. na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2002–2006 radny  i przewodniczący Rady Miejskiej w Gminie Tarczyn. Od listopada 2006 r. radny powiatu piaseczyńskiego i wicestarosta piaseczyński. Nauczyciel akademicki m.in. w Warszawskiej Wyższej Szkole Biznesu im. bp. Jana Chrapka w Radomiu. Autor kilkunastu artykułów naukowych dotyczących historii XX wieku. Założyciel, współwydawca i redaktor naczelny miesięcznika regionalnego „Życie Tarczyńskie” (2002–2006).

Kategorie: Historia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.