One trzy i Cesarz – AMBER poleca zmysłową powieść o kobietach Napoleona

One trzy i Cesarz – AMBER poleca zmysłową powieść o kobietach Napoleona

Przegląd

Janine Boissard

One trzy i Cesarz

One trzy i cesarz

Kochały Napoleona. Dzieliły jego los. Uwiodły go i przekroczyły granice samotności Cesarza.

Józefina de Beauharnais (niewierna kreolska żona), Maria Walewska (polska kochanka, wierna aż do upadłego) i Maria Luiza (Austriaczka, która miała dać mu potomka).

Janine Boissard pisze emocjami i zmysłami. Nadaje znanym sytuacjom i postaciom kolor i rytm powieści. Cudownej powieści o miłości. Albo raczej o miłościach niemożliwych: Bonapartego do Józefiny, Marii Walewskiej do Napoleona i Cesarza do siebie – władcy świata.

Ożywia trzy niezapomniane, kobiece istoty, które wzbudziły w Cesarzu namiętność. I wskrzesza czas, który ich połączył, a potem rozdzielił…

I oddaje głos Marii Walewskiej…

Janine Boissard jest jedną z ulubionych pisarek francuskich. W swoich współczesnych i historycznych powieściach – przepojonych ciepłem i sięgających w głąb emocji bohaterów i czytelników – pisze o dylematach kobiet, ich problemach i spełniających się marzeniach. Polskie czytelniczki poznały ją w 2013 roku dzięki powieści o pięknych ludziach w pięknym miejscu Winnice szepczą „cicho sza” i Historii miłości – opowieści o bezgranicznym uczuciu dziewczyny do niewidomego tenora światowej sławy.

Winnice szepczą cicho sza   Historia Miłosna

Kategorie: Literatura
Tagi: Amber

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.