Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida w kategorii „dzieło lub kreacja 2013 roku” rozdane

W kategorii literatura nagrodę otrzymał Janusz Drzewucki za tom wierszy „Dwanaście dni”. „To znakomity poeta, dziennikarz, ceniony krytyk literacki, redaktor licznych książek poetyckich oraz wydawca. Jego poezja wydaje się być prosta, tworzona z okruchów codzienności. Rzeczy wielkie, to w istocie wiele rzeczy mniejszych, często banalnie prostych” – ogłosiło jury.

W rozmowie z dziennikarzami Drzewucki zaznaczył, że w swojej poezji z tomu „Dwanaście dni” odszedł od formuły klasycystycznej ku „formule języka konwersacyjnego”. „Takiego języka wypowiedzianego, języka mówionego. To jest taki zbiór wierszy, w którym – górnolotnie rzecz mówiąc – wypowiadam swoją miłość do otaczającego świata, niezależnie od tego, jaki jest on dzisiaj, jaki był wczoraj i jaki będzie jutro” – tłumaczył Drzewucki.

Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida w kategorii „dzieło lub kreacja 2013 roku”. Przyznawane są one w czterech dziedzinach sztuki: literatura, muzyka, sztuki plastyczne i teatr. Nagrody te – jak tłumaczył marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik – mają na celu ukazywać i promować wybitne dzieła i artystów tworzących na Mazowszu; tych, którzy przyczyniają się do wzrostu rangi Mazowsza na mapie kulturalnej Polski i Europy.(rp.pl)

Kategorie: Nagrody
Tagi: Nagrody

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.