Dzieci konsoli. Uzależnienie od gier – jak nie dopuścić by dziecko wpadło w nałóg

Dzieci konsoli. Uzależnienie od gier – jak nie dopuścić by dziecko wpadło w nałóg

Przegląd

 
przekład: Bolesław Ludwiczak
ilość stron: 224
format: 145 x 205 mm

Autorki nie demonizują gier, ale wyjaśniają, że ich nadmiar i pozostawienie dziecka zupełnie bez kontroli są szkodliwe. Przedstawiając prawdziwe historie ludzi, którzy byli nałogowymi graczami, wskazują, jak uzależnienie to wpływa na mózg, sferę psychiczną i fizyczną dziecka – prowadzi m.in. do zaburzeń koncentracji i umiejętności uczenia się, zaniku zdolności towarzyskich, wahań nastroju, izolacji.

Tak o książce wypowiedział się dr med. Bohdan T. Woronowicz, specjalista psychiatra, specjalista i superwizor terapii uzależnień:

„Niestety zbyt rzadko zastanawiamy się nad tym, że tzw. nowe technologie, które tak bardzo ułatwiają nam codzienne życie, bez których nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania, mogą jednocześnie stanowić poważne zagrożenie. Zagrożenie to dotyczy najbardziej młodego pokolenia, a konkretnie tych młodych ludzi, których my dorośli, nie nauczyliśmy korzystać z  komputera czy z telefonu komórkowego w sposób bezpieczny i rozsądny.

Hilarie Cash i Kim McDaniel to wybitni specjaliści leczenia uzależnień, którzy w swojej książce opisują zagrożenia wynikające z niewłaściwego korzystania z gier komputerowych przez dzieci i młodzież. Podają objawy, które powinny zaniepokoić i umożliwić identyfikację pojawiającego się problemu oraz podpowiadają rodzicom co można zrobić, żeby zapobiec niekorzystnemu rozwojowi sytuacji.

Szczególnie gorąco polecam książkę tym rodzicom, którzy  chcieliby pomóc swoim dzieciom w uczeniu się rozsądnego i bezpiecznego korzystania z nowych technologii.”

Kategorie: Hobby i Poradniki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.