Zostań szefem delisiowych kurierek i zdobądź fejm na Pastagramie!

Przegląd

Najpyszniejsza gra roku, czyli „Delisie. Wielka imprezka!” już w sprzedaży! Ta wykorzystująca postaci z bestsellerowej serii komiksowej wydawnictwa Egmont planszówka to idealna propozycja na zimowe spotkania w gronie najbliższych. Miłośnicy dobrego jedzenia i komiksów również będą nią zachwyceni. Autorem gry jest Reiner Knizia, rysunki stworzyła Magdalena „Meago” Kania, a scenariusz komiksu wprowadzającego w fabułę gry napisał Maciej Kur.

Postacie Delisi zostały stworzone przez Magdalenę „Meago” Kanię i Macieja Kura. Po raz pierwszy pojawiły się w komiksie „Delisie. Życie ma smak” w 2021 roku.  Tytułowe Delisie to dziewczynki, które są uosobieniem potraw, jakie wszyscy znamy i lubimy. Młoda kucharka Ramen wraz ze swoją rodziną, należącą do Makaronów, prowadzi restaurację w małym miasteczku Alakart. Jej koleżanki to m.in. Mysi Melon, która prowadzi butik z ubraniami, Truskawka w Czekoladzie, która ma swój zespół rockowy, oraz Tiramisu – najbardziej wybredna smakoszka świata. Bohaterki serii komiksów rozwijają swoje pasje i kariery, co chwila pakując się w nowe, zwariowane perypetie.

Ten przepyszny świat wspaniale zaistniał w stworzonej przez Reinera Knizi planszówce „Delisie. Wielka imprezka!”, w której gracze rywalizują o serduszka na Pastagramie. Magdalena „Meago” Kania – rysowniczka komiksu o Delisiach i autorka rysunków do gry – podkreśla: Kolorowy świat i różnorodność postaci w „Delisiach” aż prosiła się o wyjście poza komiks! Naturalnym krokiem była planszówka, bo Delisiowe historie idealnie nadają się, by zaistnieć również w tej formie. Dużo frajdy sprawiła mi część wizualna – mogłam przedstawić na planszy popularne lokacje z Dellilandu i stworzyć dużo kart z postaciami. Po przetestowaniu gry stwierdzam, że to świetna zabawa w umiejętność zarządzania i liczenia punktów, w słodkim anturażu.

Gra zawiera komiks wprowadzający w fabułę. A ta osnuta jest ona wokół Święta Dobrego Smaku w Dellilandzie. Patronki krainy – Mąka, Mleko i Cukier – długo debatowały nad tym, gdzie powinny odbyć się główne uroczystości, ale nie mogły się zdecydować. Dlatego goście bawić się będą w trzech lokalach jednocześnie! W Podniebnej Łakoci, Kurorcie Owoców oraz Herbaciarni Herbat na ulicy O’clock 5. Koordynatorką święta została Spaghetti, która będzie czuwała nad smakiem wszystkich potraw. Potrzebuje jednak wsparcia, bo pracy jest po pachy! Oczywiście wszystkie Delisie chcą pomóc i zostają kurierkami. Gracze będą wysyłali je na imprezy w lokalach, aby zyskać prestiż w postaci serduszek na Pastagramie. Dodatkowo gracze mogą wzbogacać książkę kucharską Spaghetti o nowe przepisy, a także uatrakcyjnić zabawę gościom dostarczając na imprezy stroje balowe, akcesoria sportowe oraz zestawy karaoke. Po trzech rundach wygrywa gracz, który uzyskał najwięcej serduszek na Pastagramie!

Maciej Kur, scenarzysta komiksów o Delisiach przyznaje, że uwielbia ten przepyszny świat i chce bawić się nim na różne sposoby. Kochamy z ”Meago” poszerzać horyzonty „Delisi” i pokazywać ten świat z zupełnie innej strony. Gra pozwala wczuć się w ulubione bohaterki i w wyobraźni przenieść się do ich świata. Mechanizm gry, który opracował Reiner Knizia daje wiele wyśmienitej rozrywki zarazem rozwijając zdolności logiczne i strategiczne. Mamy nadzieję, że to nie będzie jedyne spotkanie świata Dellilandu z grami planszowymi. Wiele osób, które poznało grę chce sięgnąć po komiks, co bardzo nas cieszy, zwłaszcza, że czwarty tom „Delisi” ukaże się na wiosnę.

Elementy gry „Delisie. Wielka imprezka!” to plansza, 24 znaczniki graczy, 29 kart Delisi, 18 żetonów akcji, 60 żetonów serduszek i 36 kafelków promocji. Gra kosztuje 99,99 złotych i jest dostępna na www.egmont.pl w sklepach z planszówkami oraz w księgarniach, salonach sieci Empik i marketach prowadzących sprzedaż gier planszowych Gra jest przeznaczona do rozgrywek w gronie 2-6 osób, a średni czas gry to 60 minut. Rekomendowana jest dla graczy powyżej 9 roku życia.

 

 

Kategorie: Hobby i Poradniki