“Dowód kulturalny – 18 lat Wydawnictwa Czarne”

“Dowód kulturalny – 18 lat Wydawnictwa Czarne”

Przegląd

“Dowód kulturalny – 18 lat Wydawnictwa Czarne”.
Wielki tydzień urodzinowy, czyli nasi autorzy przedstawiają czarne serie

1 października (środa), godz.18:00
Czarne serie/ Ze Strachem
CZARNY KRYMINAŁ, CZYLI JAK NAPISAĆ POWIEŚĆ KRYMINALNĄ I ZNALEŹĆ WYDAWCĘ
Czym powinien się wyróżniać bohater kryminału? Jak wybrać doskonałe miejsce zbrodni? Jak zaintrygować czytelnika i zauroczyć wydawcę?
Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty literackie, które odbędą się w klimatycznych wnętrzach nowej warszawskiej siedziby Czarnego. Warsztaty poprowadzi Wojciech Chmielarz, autor znakomitych kryminałów „Podpalacz”, „Farma lalek” oraz „Przejęcie” (premiera w listopadzie), przy wsparciu redaktor prowadzącej Czarnego Magdy Budzińskiej.
UWAGA! Liczba miejsc ograniczona! Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach prosimy o kontakt mailowy na adres: zofia@czarne.com.pl. Na zgłoszenia czekamy do 25 września. W przypadku dużej liczby chętnych uczestników warsztatów wyłonimy w konkursie!
Wydawnictwo Czarne, ul. Hoża 42/1
W serii „Ze Strachem” prezentujemy trzymające w napięciu powieści sensacyjne, kryminały i thrillery. Czytelnicy znajdą w niej zarówno klasyczne powieści detektywistyczne, powieści noir, jak i współczesne historie z dreszczykiem. Nie brakuje też cykli powieściowych, dzięki którym pasjonaci kryminałów mogą śledzić kolejne skomplikowane dochodzenia swoich ulubionych detektywów i śledczych.

2 października (czwartek), godz. 19:00
Czarne serie/ Biografie

Beata Chomątowska, „Lachert i Szanajca. Architekci awangardy”
Spotkanie poświęcone książce poprowadzi Filip Springer.
Moda na Czytanie, Dom Braci Jabłkowskich, ul. Bracka 25
Książka otwiera nową serię, która prezentować będzie sylwetki ludzi sztuki, kultury oraz polityki, którzy wywarli znaczący wpływ na historię Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Książki z tej serii odbrązawiają swych bohaterów, odkrywając ich życie prywatne, słabości, obsesje, a także dają wnikliwy i bogaty obraz środowiska i czasów, w których żyli.

3 października (piątek), godz. 19:15
Andrzej Stasiuk, „Wschód”

Spotkanie poświęcone książce poprowadzi Dariusz Nowacki.
Bar Studio, PKiN, Plac Defilad 1
UWAGA! Bezpłatne wejściówki na spotkanie do odbioru od 1 października w księgarni Czarnego,
ul. Hoża 42 m 1 (godz. 10:00-18:00).

4 października (sobota), godz. 13:00
Czarne serie/ Bez fikcji o…

O życiu i pisaniu z Sylwią Szwed i Joanną Jagiełło rozmawia Joanna Woźniczko-Czeczott.
Moda na Czytanie, Dom Braci Jabłkowskich, ul. Bracka 25
„Bez fikcji o…” to seria bardzo serio, ale z dystansem i humorem traktująca najważniejsze życiowe kwestie, takie jak rodzicielstwo i rodzina, miłość i rozstania. Joanna Woźniczko-Czeczott, autorka książki „Macierzyństwo non-fiction. Relacja z przewrotu domowego”, która zainaugurowała serię dwa lata temu, porozmawia o życiu i literaturze z dwiema innymi pisarkami, debiutującymi w tej serii w tym roku. Jej rozmówczynie to Sylwia Szwed, autorka książki „Mundra”, zawierającej rozmowy z kilkoma pokoleniami polskich położnych, oraz Joanna Jagiełło, autorka „Hotelu dla twoich rzeczy. O życiu, macierzyństwie i pisaniu”.

godz. 15:00
Czarne serie/ Biografie

„Havel. Zemsta bezsilnych” – przedpremiera!
Aleksander Kaczorowski podpisuje swoją najnowszą książkę.
Księgarnia Czarnego, ul. Hoża 42/1

godz. 17:00
Czarne serie/ Orient Express

WPADKI OBIEŻYŚWIATÓW, POMYŁKI GLOBTROTERÓW
Południk Zero, ul. Wilcza 25
O swoich gafach na styku kultur, a także licznych wpadkach naszych autorów z serii Orient Express opowiedzą podróżnicy Andrzej Muszyński  (autor „Południa” i „Miedzy”) oraz Maciej Wasielewski („81: 1”, „Jutro przypłynie królowa”) i Marcin Michalski („81:1”).
Seria „Orient Express” została przygotowana dla ciekawych świata i niespokojnych duchów, czytelników zafascynowanych odległymi lądami, niezwykłymi krajobrazami i spotkaniami z ciekawymi ludźmi. Prezentujemy w niej najlepszą literaturę podróżniczą — zarówno nieznaną dotąd w Polsce światową klasykę, jak i najnowsze relacje z fascynujących, pełnych przygód wypraw.

Oprócz tego przygotowaliśmy dla naszych czytelników (nie tylko z Warszawy!) szereg niespodzianek, konkursów i promocji w naszej mikroksięgarni na Hożej i w księgarni internetowej.
Szczegóły wkrótce na naszej stronie i profilu FB!

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Czarne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.