Bieżące informacje dla członków Polskiej Izby Książki

Bieżące informacje dla członków Polskiej Izby Książki
Newsletter PIK 16.2014

 


Bieżące i nformacje dla członków Polskiej Izby Książki

1. Prośba o przykłady innowacyjności i współpracy z nauką w branży wydawniczej

Środowisko wydawnicze nie kojarzy się ogółowi z innowacyjnością, zastosowaniem najnowszych zdobyczy nauki czy też miłością do eksperymentów. Zakorzeniony obraz tradycyjnej branży niechętnej zmianom nie odpowiada jednak rzeczywistości. Ostatnie lata przyniosły wiele ciekawych innowacji w biznesie wydawniczym. Rozpropagowanie tego faktu jest w naszym interesie, gdyż część finansowych środków unijnych będzie miało przeznaczenie dla obszarów, w których nauka i gospodarka współdziałają ze sobą na rzecz innowacyjnych rozwiązań. Prosimy więc o przesyłanie do Polskiej Izby Książki (na adres grazyna.szarszewka@pik.org) przykładów już zastosowanych, względnie opracowywanych, nowatorskich rozwiązań w branży wydawniczej.

2. Problem wojen rabatowych – czy można go rozwiązać?

Już 30 września na V Forum PIK zastanowimy się, czy możliwym jest zakończenie wojen rabatowych na rynku książki. O historii problemu oraz jego konsekwencjach powiedzą Jacek Włodarczyk oraz Paweł Waszczyk, a do dyskusji dołączą zaproszeni paneliści. Obecność na Forum potwierdziła już znaczna część największych podmiotów branży. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o szybkie potwierdzenie obecności. Materiały po Forum będą przesłane do członków PIK oraz umieszczone na naszej stronie internetowej.

Już teraz zapraszamy również na kolejne Forum PIK, które odbędzie się 4 listopada, a poświęcone będzie tematowi elektronicznych wypożyczeń bibliotecznych.

3. Happy Hour na stoisku PIK w Krakowie!

Zapraszamy na drugie śniadanie w postaci Happy Hour z kierownictwem PIK dnia 23 października od 10:30 do 11:30 na naszym stoisku nr D4 podczas Targów Książki w Krakowie. Będzie to spotkanie otwarte z Prezesem i członkami Rady, na którym każdy zainteresowany będzie mógł uzyskać informacje o działaniach PIK, względnie będzie mógł porozmawiać o problemach branży.

4. Polak i Czech – jak czytają dwa bratanki?

Zapraszamy na spotkanie branżowe w czasie Targów Książki w Krakowie, w dniu 24 października o godz. 11:00 w sali Lwów 2. Łukasz Gołębiowski w rozmowie z profesorem Jiřím Trávníčkiem będzie zgłębiał tajniki czytelnictwa i funkcjonowania rynku książki w Czechach w porównaniu z sytuacją w Polsce.

5. Jesteśmy prawolubni!

Przypominamy, że nadal promujemy „prawolubność”. Trwa akcja IMPRINT, która ma na celu informowanie czytelników o przysługujących im prawach i obowiązkach w ramach dozwolonego użytku osobistego. Na naszej stronie internetowej (tutaj) można pobrać zaktualizowany tekst oraz logo akcji, które sugerujemy umieszczać w wydawanych przez Państwa książkach. Wydawców, którzy dołączyli do akcji już wcześniej, uprzejmie prosimy o używanie tekstu po aktualizacji.

Kategorie: Instytucje

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.