Premiera książki "Tajemnica Całunu Turńskiego"

Premiera książki "Tajemnica Całunu Turńskiego"
Sam Christer
Tajemnica Całunu Turńskiego

Premiera 18.06.2014

Dostępny również w wersji e-book

Całun Turyński to najbardziej kontrowersyjny symbol chrześcijaństwa. Jego pochodzenie owiane jest tajemnicą.
Okazuje się jednak, że Całun skrywa jeszcze jeden sekret, który pomoże zatrzymać  seryjnego mordercę grasującego w Los Angeles.

Na plaży w Los Angeles fale wyrzucają zwłoki zamordowanej w bestialski sposób kobiety. Prowadząca tę sprawę para policjantów, porucznik Mitzi Fallon i detektyw Nick Karakandez z wydziału zabójstw, wkrótce odkrywa, że była to znana hollywoodzka scenarzystka Tamara Jacobs pracująca ostatnio nad filmem fabularnym o Całunie Turyńskim. Okoliczności wskazują, że pisarka mogła zginąć, ponieważ toku pracy nad filmem posiadła jakiś mroczny sekret na temat tej najbardziej zagadkowej relikwii chrześcijaństwa.

Niebawem okazuje się, że w Los Angelesgrasuje seryjny morderca, który po zabiciu ofiar owija je całunem. Czy to on zamordował scenarzystkę, czy też za jej śmiercią kryją się siły znacznie potężniejsze od pojedynczego szaleńca? Szukając odpowiedzi na to pytanie, wraz z bohaterami trafiamy do Libanu, Włoch, Szwajcarii oraz Francji i poznajemy sekrety historii Całunu Turyńskiego. Na bieg wypadków nie pozostaje też bez wpływu pewna rozmowa, do której doszło w apartamentach papieskich w Pałacu Apostolskim. 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.