"Pielgrzym" – prawdziwa „beletrystyczna pielgrzymka”

"Pielgrzym" – prawdziwa „beletrystyczna pielgrzymka”
Terry Hayes jako scenarzysta dał nam m.in. Mad Maxa 2 i Martwą ciszę. Jego debiutancka powieść Pielgrzym robi z gatunkowych rywali sieczkę. Czwartego czerwca powieść ta trafi do księgarń.

                                                                                                                     
Thriller który, wykracza poza znane schematy. Hayes perfekcyjnie łączy wątki sensacyjne, szpiegowskie i terrorystyczne.  Jest tu wszystko – szaleńcze tempo i wielkie emocje prowadzące do zaskakujących odkryć.  Jedna powieść a tak wiele historii. To prawdziwa „beletrystyczna pielgrzymka”. 800 stron, od których nie można się oderwać.
Tomasz Sekielski, autor Sejfu i Obrazu kontrolnego.

„Pielgrzym” to kryptonim człowieka, który oficjalnie nie istnieje. Dawniej dowodził tajnym wydziałem wewnętrznym amerykańskiego wywiadu. Zanim wycofał się ze służby i zniknął, zawarł swe zawodowe doświadczenie w niezrównanej książce na temat technik śledczych. Nie przewidział jednak, że posłuży ona jako podręcznik mordercy…

Młoda kobieta zamordowana w podrzędnym hotelu na Manhattanie.
Mężczyzna publicznie ścięty w Arabii Saudyjskiej.
Oczy skradzione żywemu człowiekowi pracującemu w tajnym syryjskim laboratorium badawczym.
Dymiące ludzkie szczątki na zboczu góry w Hindukuszu.
Spisek, którego sednem jest przerażająca zbrodnia przeciwko ludzkości.
Jedna nić, która łączy wszystkie te sprawy.
Jeden człowiek, który podejmie wyzwanie.
Pielgrzym.

Dzień Szakala, Homeland, agent Bourne – Pielgrzym ma cechy najlepszych thrillerów wszech czasów, sprawia, że mimowolnie wstrzymujesz oddech podczas lektury.

„Inteligentna, frapująca powieść – najlepszy thriller ostatnich lat”.
„Sunday Mirror”

Terry Hayes, Brytyjczyk z pochodzenia, mieszkał i pracował na trzech kontynentach. Był dziennikarzem śledczym i scenarzystą filmowym. Jego dziełem są między innymi Godzina zemsty z Melem Gibsonem, Z piekła rodem z Johnnym Deppem oraz Granice wytrzymałości  z Chrisem O’Donnellem. Jest też współautorem scenariusza filmu Mad Max. Wielokrotnie nominowany do nagrody Emmy, zdobył ponad dwadzieścia nagród w dziedzinie twórczości filmowej i telewizyjnej. Pielgrzym to jego powieściowy debiut, który od razu trafił na szczyty list bestsellerów. Autor obecnie mieszka w Szwajcarii.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.