Newsletter PIK – 9.2014

Newsletter PIK – 9.2014

Przegląd

Newsletter PIK 9.2014Bieżące informacje dla członków Polskiej Izby Książki

1. Walne Zgromadzenie PIK już w najbliższą środę

Przypominamy, że w środę 21 maja o godz. 16:00 w Klubie Księgarza w Warszawie, przy Rynku Starego Miasta 22/24 odbędzie się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Członków PIK. Oprócz sprawozdania prezesa z działań Izby w 2013 roku i przedstawienia planu działań na 2014 rok – ważnym punktem obrad będą wybory uzupełniające do Rady PIK.

Osoby, które nie mogą uczestniczyć w spotkaniu, proszone są o wyznaczenie swoich reprezentantów ze stosownym upoważnieniem. Wzór upoważnienia w załączeniu.

2. Ważne spotkania podczas Warszawskich Targów Książki!

Zaproszenia ze szczegółowymi informacjami w załączeniu, a poniżej krótka ściąga z naszych spotkań:

Ustawa o jednolitej cenie – ostatnia szansa dla rynku książki!
22 maja, godz. 14:00–15:00, sala Londyn C
„Kierunki i formy transformacji czytelnictwa w Polsce” – wnioski z pierwszych wyników badań
22 maja, godz.16:00–18:00, sala Paryż B
Egzemplarz obowiązkowy, czy mamy problem?
23 maja, godz. 13:00, sala Paryż C (Dzień Targów Academii). Organizator: Sekcja Wydawców Akademickich i Naukowych PIK oraz Konferencja Dyrektorów Bibliotek Akademickich Szkół Polskich
Rynek książki w dobie transformacji. Nowe formaty cyfrowe – szanse, zagrożenia, wyzwania
23 maja, godz. 15:00–16:30, sala Londyn B. Organizator: Frankfurckie Targi Książki we współpracy z Polską Izbą Książki

Zachęcamy również do odwiedzania nas na stoisku Izby pod numerem 144a/D17.

3. „Copyright Polska – nowa odsłona, większe możliwości”

Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska zaprasza na spotkanie podczas WTK 22 maja o godz. 15.00 w sali Barcelona, na którym organizacja przedstawi swoje plany i wyzwania, jakie podejmie w najbliższym czasie. Uczestnicy spotkania będą dyskutować m.in. na temat planowanych zmian w prawie autorskim, w tym rozwiązań w kwestii public lending right.

4. Pierwsze zgłoszenia w konkursie „Moja ulubiona księgarnia”

Informacja o ogłoszonym 23 kwietnia w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich konkursie fotograficzno-literackim „Moja ulubiona księgarnia” rozeszła się po całej Polsce – już tydzień po jego starcie nadesłano pierwsze pracę konkursowe.

Przypominamy, że prace można nadsyłać do 31 lipca, a ogłoszenie wyników odbędzie się w październiku na Targach Książki w Krakowie. Do wygrania są nagrody finansowe: 3000 zł (I miejsce), 2000 zł (II miejsce) oraz 1000 zł (III miejsce). Regulamin oraz szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie PIK tutaj.

Konkurs dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach dofinansowania obchodów ŚDKiPA.

5. MKiDN kupuje prawa autorskie do kanonu piśmiennictwa

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2014–2020, który ogłoszony został na początku tego roku, Instytut Książki zaprasza do zgłaszania swoich inicjatyw do poszczególnych programów. Do programu „Udostępnianie piśmiennictwa” należy zgłaszać utwory do wykupu przez Instytut Książki do 15 czerwca br. Program ma umożliwić lepszy dostęp, również w internecie, do kanonu dzieł polskiego i światowego piśmiennictwa.

Więcej informacji oraz regulamin programu dostępne są na stronie IK tutaj.

6. Światowe Dni Bajki po raz ósmy!

31 maja odbędą się Światowe Dni Bajki. Z tej okazji Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie „Bajka” zaprasza dzieci do wzięcia udziału w konkursach, zabawach i innych bajkowych aktywnościach, które zaplanowano dla nich tego dnia w Ostródzie. Szczegółowy program wydarzeń w załączniku.

Biuro PIK

Kategorie: Instytucje

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.