"W niewoli ambicji" – Anna Wyszkoni poleca na swoim fanpage’u książkę AMBERA

"W niewoli ambicji" – Anna Wyszkoni poleca na swoim fanpage’u książkę AMBERA
Céline Raphaël
W niewoli ambicji

Przeżycia Céline to jedna z najbardziej wstrząsających historii, jakie poznałam. Do tego stopnia, że czytając ją, musiałam kilkakrotnie przerwać, żeby ochłonąć. Wracałam do czytania, z wewnętrznym bólem czekając na to, co jeszcze wymyśli jej kat, by dla własnych ambicji złamać jej osobowość i poczucie własnej wartości.
Jako mama dwojga dzieci wspieram je w dążeniu do spełnienia marzeń. Utalentowana muzycznie Céline, zmuszana do realizowania artystycznych ambicji brutalnego ojca, nie tylko nie może spełniać dziecięcych marzeń, ale wręcz musi walczyć o siebie i o swoje życie.
Gorąco polecam tę historię wszystkim rodzicom.

ANNA WYSZKONI

Céline ma dwa lata, kiedy jej ojciec postanawia, że zostanie pianistką. Ma osiem lat, kiedy wygrywa pierwszy konkurs. Nikt z oklaskujących cudowne dziecko nie wie, jaką ceną jest okupiony ten sukces…
Całymi latami Céline jest bita, głodzona, zamykana w piwnicy, poniżana. W każdy weekend, kiedy ojciec – szanowany inżynier – jest w domu, drży o swoje życie. Ćwiczy do upadłego, by na scenie błyszczeć w roli genialnej małej pianistki. Jest w niewoli niespełnionych ambicji ojca. Nikt, nawet matka, nie przychodzi jej z pomocą.
Céline ma talent, ale z każdym rokiem gra na pianinie jest dla niej coraz większą męczarnią. Fizyczne i psychiczne tortury ojca są coraz bardziej wyrafinowane i perwersyjne. Wreszcie czternastoletnia Céline składa doniesienie do prokuratury. Lecz jej piekło się na tym nie kończy…

Céline Raphaël zwyciężyła. Dziś ma 29 lat, jest doktorem nauk medycznych, pracuje w szpitalu i walczy o ochronę dzieci przed przemocą w rodzinie i kształcenie pracowników opieki zdrowotnej w tym zakresie. „Chcę przełamywać tabu i nie dopuścić, aby inni także cierpieli w milczeniu. Tortury w rodzinie łatwo zataić, bo ich nie widać; żeby z nimi skończyć, trzeba zmienić prawo i ludzką mentalność.”
Jej wydana w 2013 roku wstrząsająca autobiografia została sprzedana we Francji w ponad 40 000 egzemplarzy. Na jej podstawie ma powstać film. Prawa do publikacji kupili wydawcy w innych krajach.

Jak pod pozorami wybitnego talentu dojrzeć koszmar przymusu? Czy dążenie do doskonałości usprawiedliwia wszelkie nadużycia? Jakże łatwo ludziom zamydlić oczy, gdy ofiarą przemocy pada dziecko z bogatej rodziny, oddające się twórczości artystycznej zarezerwowanej dla elit…
dr Daniel Rousseau, znany francuski psychiatra dziecięcy

www.wydawnictwoamber.pl

 
Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.