Czy już wkrótce zwykły smartfon może się stać lekarzem pierwszego kontaktu?

Czy już wkrótce zwykły smartfon może się stać lekarzem pierwszego kontaktu?
Robin Cook – mistrz thrillera medycznego i autor superbestsellerów powraca  z pierwszorzędną mieszanką najnowszych osiągnięć medycznych i jeżącego włos na głowie suspensu  – 20 maja premiera Komórki.

Doktor George Wilson stawia pierwsze kroki w zawodzie, który – jak się okazuje – stoi u progu przełomowej zmiany: całkowitego przedefiniowania roli lekarza. Dzięki specjalnej aplikacji zwykły smartfon ma się stać osobistym  lekarzem pierwszego kontaktu, który diagnozuje trafniej i leczy skuteczniej niż  specjaliści z krwi i kości. Ów program nazywa się iDoc.
Pierwsze zderzenie George’a z tą niewiarygodną innowacją jest druzgocące. Pewnego ranka budzi się obok martwej narzeczonej: dziewczyna zmarła  w nocy niedługo po tym, jak zadeklarowała chęć uczestnictwa w badaniach testowych iDoca. Wkrótce umiera kilkoro pacjentów George’a. Wszyscy oni także testowali nowy program.
Czy to możliwe, że aplikację zaatakowali hakerzy, a amerykański rząd bierze udział w  zbrodniczym procederze? Narażając na szwank swoje życie i karierę, George usiłuje dociec prawdy, świadom, że jeśli ma rację, rzesze ludzi znalazły się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.  

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.