Wkrótce wielki powrót Naomi Novik

Wkrótce wielki powrót Naomi Novik
Pamiętacie Naomi Novik i jej cykl TEMERAIRE?
Już 17 czerwca pojawi się w księgarniach ósmy tom Krew tyranów. Zanim jednak to nastąpi przypominamy dzisiaj tom pierwszy cyklu Smok Jego Królewskiej Mości, którego wznowienie właśnie trafia do księgarń.

Pierwszy tom cyklu „Temeraire” – niezwykłego połączenia fantasy i powieści historycznych z czasów napoleońskich – którego ekranizację planuje Peter Jackson, reżyser Władcy pierścieni

Załoga HMS Reliant przechwytuje francuską fregatę i odkrywa na jej pokładzie drogocenny ładunek – jajo rzadkiego smoka, gotowego niemal do wyklucia. Wskutek zrządzenia losu kapitan Will Laurence zostaje opiekunem stworzenia i nadaje mu imię Temeraire. Musi zapomnieć o dawnym życiu, porzucić służbę we flocie, wstąpić do Korpusu Powietrznego, brytyjskiej jednostki smoków, i przejść wyjątkowo intensywne szkolenie bojowe. Napoleon bowiem szykuje już śmiałą inwazję na Anglię przy użyciu własnych sił powietrznych… 

„Niezwykle zajmująca powieść fantasy. (…) Skrzyżowanie Susanny Clarke, autorki głównego Jonathana Norrella i pana Strange’a, z Patrickiem O’Brianem. Przeczytajcie tę cudowną, frapującą książkę”.
Stephen King

„Znakomita seria. Nie dość, że w nowy sposób wykorzystuje smoki, to jeszcze jest bardzo pomysłowa i zgrabnie wpasowuje się w wybrany okres historyczny”.
 Anne McCaffrey, autorka cyklu Jeźdźcy smoków z Pern  

„Novik zrobiła dla wojen napoleońskich to, co Anne McCaffrey zrobiła dla science fiction: stworzyła alternatywny świat zamieszkany przez smoki, spójny, zadziwiająco oryginalny, złożony, z ciekawymi  postaciami”.
David Weber, autor cyklu „Honor Harrington”

Naomi Novik urodziła się w 1973 roku w Nowym Jorku. Jej matka jest rodowitą Polką. Wychowała się na polskich bajkach, opowieściach o Babie-Jadze oraz książkach Tolkiena. Początkowo pracowała jako programistka. Opublikowała dotąd siedem tomów cyklu o Temerairze.
Wkrótce wspomniany na początku tom ósmy – Krew tyranów.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.