Premiera książki "Najdłuższa podróż"

Premiera książki "Najdłuższa podróż"
NAJDŁUŻSZA PODRÓŻ
Nicholas Sparks

tytuł oryginału: THE LONGEST RIDE
literatura anglojęzyczna
tłumaczenie: Jacek Manicki, Anna Dobrzańska
liczba stron: 496
ISBN: 978-83-7885-795-2
oprawa: miękka
cena: ok. 36 zł

data wydania: 21 maja 2014

Najnowsza powieść niekwestionowanego króla prozy obyczajowej Nicholasa Sparksa.
Zima 2011 roku w Karolinie Północnej. W śnieżny, mroźny dzień, jadący samochodem, dziewięćdziesięciojednoletni Ira Levinson, wypada z drogi i w wyniku wypadku zostaje uwięziony we wraku. Czekając na pomoc, wyziębiony, ranny staruszek, snuje opowieść swojego życia. Wspomina swoje straszne przeżycia z czasów Drugiej Wojny Światowej, radości i smutki dnia codziennego, marzenia, które się spełniły i te, które pozostały niespełnione. Przede wszystkim jednak wspomina wielką miłość swego życia – nieżyjącą żonę, Ruth, nauczycielkę i miłośniczkę malarstwa, z którą zgromadził jedną z największych prywatnych kolekcji dzieł sztuki. To właśnie duch Ruth towarzyszy mu w trakcie tej ostatniej podróży, dodając mu sił i przekonując, że jego czas jeszcze nie nadszedł.
Równocześnie z historią Iry poznajemy historię Sophii, studentki ostatniego roku historii sztuki, która próbuje pozbierać się po burzliwym związku z niewiernym, awanturniczym Brianem, oraz Luke`a, ujeżdżacza byków, który po ciężkim wypadku zamierza wrócić na rodeo, by uratować od upadku rodzinne ranczo. Uczucie, które połączy tych dwoje nie będzie łatwe i zostanie wystawione na ciężką próbę.
Historie Iry i Ruth, Sophii i Luke`a zbiegną się w najmniej oczekiwanym momencie, przypominając, że ludzkim życiem rządzi przypadek, miłość ma wymiar uniwersalny, a z pozoru niewinne wybory mogą na zawsze odmienić nasze życie.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.