Znakomita biografia Ahrahama Lincolna

Znakomita biografia Ahrahama Lincolna
Abraham Lincoln. Łowca wampirów
Seth Grahame-Smith

Czy wiesz, że Abraham Lincoln nie tylko dał wolność niewolnikom i ocalił kraj przed rozłamem, ale był także łowcą wampirów? Poznaj fascynującą historię życia najwybitniejszego prezydenta Ameryki!

Abe Lincoln stracił matkę, kiedy był małym chłopcem. Kilka lat później dowiedział się, że śmiertelna choroba matki była wynikiem napaści wampira. Wtedy przysiągł zabić wszystkich krwiopijców w kraju oraz ich sprzymierzeńców, którzy żyją z pracy niewolników. Obdarzony legendarnym wzrostem i krzepą oraz zręcznie posługujący się toporem Abraham obiera drogę zemsty, która doprowadzi go aż do prezydentury.

Bardzo sugestywna. Grahame-Smith jest sprawnym pisarzem obdarzonym dobrym wyczuciem tonu i rytmu.
Time

Dobra zabawa gwarantowana!
Booklist

Znakomita biografia Lincolna, ale także najzabawniejszy, najbardziej porywający i, o dziwo, najrzetelniej przygotowany zapis wojny secesyjnej, jaki trafia do waszych rąk.

Vanity Fair

Seth Grahame-Smith
jest autorem książek, scenarzystą oraz producentem filmowym i telewizyjnym. Jego powieść Duma i uprzedzenie i zombi została bestsellerem, sprzedano jej ponad milion egzemplarzy i przetłumaczono na ponad dwadzieścia języków.  Biografia Abraham Lincoln. Łowca wampirów od razu po wydaniu trafiła na listę bestsellerów „New York Timesa”. Na jej podstawie nakręcono film, którego producentem jest Tim Burton.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.