Jeśli lubisz życie na walizkach, spędź wakacje podróżując po Szkocji

Jeśli lubisz życie na walizkach, spędź wakacje podróżując po Szkocji
Jeśli lubisz życie na walizkach, spędź wakacje, podróżując po Szkocji z naszym przewodnikiem – poleca Wydawnictwo Burda Książki!

Szkocja to jeden z najbardziej malowniczych krajów na świecie. Kusi surowością tysięcy większych lub mniejszych wzniesień, setkami atlantyckich wysp, bezlikiem jezior, rzek i potoków oraz bogactwem przyrody. Stanowi unikat kulturowy o skomplikowanych dziejach, przesiąknięty tradycjami, słynący z whisky, smacznych potraw, gry na dudach i tartanu. Zaskakuje złożonością powiązań przeszłego z teraźniejszym. Szkockich miast i miasteczek wciąż strzegą wyniosłe zamki, uliczki pokryte są kocimi łbami, ale wszędzie też widać niekonwencjonalne galerie sztuki, nowoczesne budowle oraz bezlik atrakcji dla zwiedzających. Na turystów czekają klasyczne objazdy zamków, romantyczne Hebrydy, górskie szlaki rowerowe bądź piesze wycieczki oraz wielkie namiętności Szkotów, czyli piłka nożna i rugby.   

Jeśli lubisz życie na walizkach, spędź wakacje, podróżując po Szkocji.
Dowiedz się, co świat zawdzięcza Szkocji, ile odmian ma whisky i jak świętuje się urodziny Roberta Burnsa. Sprawdź, jak smakuje haggis z neeps i tatties oraz dlaczego Edynburg nosi miano Miasta Literatury. Wybierz się na koncert zespołu Capercaillie i wejdź na wygasły wulkan w centrum szkockiej stolicy.
 

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.