Adriatyckie wybrzeże na celowniku

Adriatyckie wybrzeże na celowniku
Adriatyckie wybrzeże na celowniku
 
 
Na rynku pojawił się ostatni już z tegorocznych Przewodników-Celowników, nowej serii Wydawnictwa Bezdroża, „Wybrzeże Chorwacji, Słowenii i Czarnogóry”. Od premiery pierwszego Celownika seria ta już zyskała uznanie w oczach odbiorców. Nowatorski sposób zwiedzania, który proponuje, sprawdza się świetnie w samodzielnym planowaniu tras i zarządzaniu swoim czasem w trakcie podróży.

Wschodnie wybrzeże Adriatyku to wspaniałe, lazurowe morze, tonące w gajach oliwnych tereny pełne malowniczych zatok, wysp i półwyspów oraz niepowtarzalne, portowe miasta o niezwykle barwnej i intrygującej historii. Połączenie Chorwacji, Słowenii i Czarnogóry w jeden, spójny region otwiera nowe możliwości jego poznania, ukazując wspólną historię oraz niezwykle bogate związki kulturalne i handlowe tych trzech państw.

Najnowszy Przewodnik-Celownik to atlas wybrzeża Adriatyku, plany miast i mapy wysp, opisy najciekawszych miejsc w regionie, ponad 170 kolorowych fotografii, zwięzłe informacje praktyczne oraz przejrzysty system odsyłaczy. Struktura publikacji została pomyślana tak, aby jak najłatwiejsze było powiązanie tego, z czym spotkamy się w terenie, z dostarczającym podstawowej wiedzy opisem. Przejrzysta forma, zwięzłe opisy i łatwe przechodzenie pomiędzy częścią opisową a mapami są niewątpliwym atutem tego tytułu.

Dotychczas w serii Celowników ukazały się przewodniki po miastach Europy: Rzymie, Pradze, Barcelonie, Paryżu i Budapeszcie. Wszystkie tytuły serii można znaleźć na stronie

www.bezdroza.pl/celownik.htm.

W związku z popularnością, jaką cieszy się cała seria, Wydawnictwo Bezdroża proponuje wszystkim fanom swobodnego zwiedzania konkurs „Celuj w nagrody”, w którym wystarczy odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego warto pojechać w celujące miejsca?”. Każdy może podzielić się z Bezdrożami opinią o tym, co najbardziej urzeka w Pradze, dlaczego w Rzymie warto spędzić co najmniej tydzień, jakie są najpiękniejsze ulice w Paryżu, zabytki w Budapeszcie, kluby w Barcelonie, perełki przyrodnicze na adriatyckim wybrzeżu. W konkursie nie liczy się dogłębna znajomość historii, geografii, architektury czy zabytków, ale wyobraźnia i kreatywność. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie: www.bezdroza.pl/celuj_w_nagrody.htm.

Dodatkowo do 18 czerwca Przewodniki-Celowniki można zakupić w Księgarni Podróżniczej www.bezdroza.pl z 10% rabatem.
 

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.