Polska część 1

Polska część 1
Polska część 1

Nowość Wydawnictwa Burda Książki

Polska część 1 oraz Polska część 2 to nowe przewodniki z serii „Martyna Wojciechowska poleca”, wydane pod marką National Geographic. Znajdują się tam propozycje miejsc w Polsce, które świetnie nadają się na udane wczasy. Książki ukażą się na rynku 19 lutego nakładem Wydawnictwa Burda Książki (dawniej G+J Książki).

Często się zdarza, że zachwycamy się tym, co dalekie i egzotyczne, a nie doceniamy tego, co jest tuż za rogiem. Książki z serii „Polska” są dowodem na to, że  nie mamy się czego wstydzić, bo Polska jest piękna, może nawet najpiękniejsza. Niewiele jest miejsc na świecie, mogących dorównać zapierającym dech w piersiach Karkonoszom. Pałac w Kozłówce, rezydencja Zamoyskich pod Lublinem, przetrwała czasy wojny i komunizmu w niezmienionym stanie. Kiedy się ją zwiedza, można odnieść wrażenie, że przebyło się podróż w czasie i odbywa właśnie wizytę u hrabiego. Natomiast w Żywym Muzeum Piernika w Toruniu  można  samodzielnie upiec pierniki, używając narzędzi i sposobów sprzed 500 lat.

W Polsce nie brakuje miejsc dobrych na dłuższe wakacje: góry, morze i jeziora, miasta z długą historią, ciekawe imprezy i zabytki światowej klasy. Takie jak drewniane cerkwie w Małopolsce, które znalazły się prestiżowej liście światowego dziedzictwa UNESCO. Albo figurujący na niej Park Mużakowski, największy w Polsce park w stylu angielskim, leżący na granicy z Niemcami. Warto też odwiedzić pełne pięknych jezior Mazury, dzikie Bieszczady czy Wrocław, w którym można się zakochać. A to tylko ułamek atrakcji, bo perełek w naszym kraju nie brakuje. Trzeba tylko wiedzieć o ich istnieniu i koniecznie zobaczyć na własne oczy.

Seria przewodników „Martyna Wojciechowska poleca” przeznaczona jest dla osób, które lubią podróżować w nietypowy sposób lub do nietypowych miejsc. Do tej pory w serii ukazały się dwie książki „Adventure“, cztery części „Podróże  życia“ oraz dwa przewodniki „Poznaj miasta w 48 godzin“.

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.