Bezdroża sponsorem Festiwalu Podróżniczego „Na Szage”

Bezdroża sponsorem Festiwalu Podróżniczego „Na Szage”
Bezdroża sponsorem Festiwalu Podróżniczego „Na Szage”
 
Tuż przed długim majowym weekendem odbył się w Poznaniu Pierwszy Festiwal Podróżniczy „Na Szage”. Bezdroża – wydawca „Przewodników pisanych z pasją” nie mogło nie wesprzeć przedsięwzięcia szerzącego pasję podróżowania, czynnego spędzania czasu i poznawania piękna otaczającego nas świata.
 
 
Pierwszego dnia festiwalu odbyły się pokazy konkursowe, spośród których jury, w składzie którego zasiedli między innymi Marek Fiedler oraz Jerzy Kostrzewa, przyznało dwie równorzędne pierwsze nagrody dla relacji „Watra Wartą” za pomysł na wyprawę oraz dla prezentacji „Ludzki Świat” Jacka Kotusa za niebanalne spojrzenie na człowieka podczas podróży. Przyznano szereg wyróżnień: za odwagę i determinację w podbijaniu Ameryki Południowej dla Marty Gaszewskiej i Kasi Rosochowicz, za poezję podróżowania i młodość ducha dla Ludwiki Kochman, za fascynujące zdjęcia Marka Piotrowicza i Łukasza Kuczkowskiego. Wydawnictwo Bezdroża było jednym ze sponsorów nagród dla tegorocznych laureatów festiwalu oraz uczestników konkursów zorganizowanych w czasie jego trwania.
 
 
Poza konkursem uczestnicy festiwalu mogli wspiąć się na szczyt Piramidy Carstensza, przepłynąć rzekami Mongolii trzymetrowym kajakiem, odwiedzić pradawną, owianą legendami krainę Aborygenów, poznać piękno i niebezpieczeństwa Alaski z laureatami tegorocznego Kolosa Lechem i Wojtkiem Flaczyńskimi, wspiąć się do klasztorów tybetańskich, poznać niezwykłą osobowość Marcina Tasarka, który mimo iż porusza się na wózku forsuje wiele murów, w tym największy… Wielki Mur Chiński.
Festiwal przyciągnął publiczność nie tylko tę podróżującą, ale także tę ciekawą świata, zafascynowaną jego pięknem i różnorodnością, bogactwem kultury i przyrody.
Ponieważ impreza udała się znakomicie, mamy tym samym nadzieję, że spotkania „Na Szage” odbywać się będą cyklicznie. Organizatorzy festiwalu zapraszają do udziału w kolejnych przedsięwzięciach, wszystkich dla których podróżowanie jest pasją… Ponieważ Bezdroża zarówno wydawanymi przewodnikami jak i wszelkimi działaniami wspierają tak cenne inicjatywy, już dziś zgłaszają swą obecność na kolejnym Festiwalu Podróżniczym. Być może za rok w pokazach konkursowych będzie można podziwiać równie interesujące prezentacje przygotowane przez osoby, które tym razem zasiadały na festiwalowej widowni lub właśnie przemierzają księgarnie w poszukiwaniu przewodników pisanych z pasją.
 
Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.