"Energetyczny Oskar" dla Jeremiego Rifkina

"Energetyczny Oskar" dla Jeremiego Rifkina
Jeremy Rifkin, autor bestsellerowej Trzeciej rewolucji przemysłowej, został uhonorowany „energetycznym Oskarem”: prestiżową nagrodą “Energizer of the Year” przyznawaną przez Energy Academy.
Jeśli macie Państwo ochotę dowiedzieć się więcej o nadchodzącym wielkimi krokami przełomie technologiczno-ekonomiczny, zachęcamy do lektury.
Książka jest dostępna w ofercie Wydawnictwa Sonia Draga!

Jeremy Rifkin
„Trzecia rewolucja przemysłowa”
Premiera: 17.10.2012 

Obecna era przemysłowa, oparta na ropie i innych paliwach kopalnych, na naszych oczach zbliża się ku końcowi. Ceny benzyny i żywności nieubłaganie idą w górę, bezrobocie sięga rekordowych rozmiarów,  a odbudowa nadszarpniętej przez recesję gospodarki zamiast przyspieszać – zwalnia.
W obliczu drugiej fali globalnego kryzysu, ludzkości desperacko potrzeba ekonomicznego planu gry, który wyprowadzi nas z powrotem na prostą i pozwoli z nadzieją spojrzeć w przyszłość.

Jeremy Rifkin roztacza przed nami wizję wielkiej fuzji technologii internetowych i odnawialnych źródeł energii, która stanie się zaczynem Trzeciej Rewolucji Przemysłowej. Maluje obraz setek milionów ludzi produkujących energię elektryczną w swoich własnych domach, biurach i fabrykach, a następnie dzielących się nią za pośrednictwem „energetycznego Internetu”, dokładnie tak samo, jak dziś tworzymy i wymieniamy w sieci informacje.

„Jeremy Rifkin twierdzi, że ekoenergia i Internet zrewolucjonizują społeczeństwo i środowisko… Wraz z poparciem Unii Europejskiej jego idea nabiera solidnych podstaw i nowego znaczenia”.
Nature
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.