"Ubik" w wersji audio

"Ubik" w wersji audio
Ubik – Philipa K. Dick

Przełożył Michał Ronikier, Czyta Leszek Filipowicz
Czas nagrania 9 godzin 9 minut, 1 płyta CD mp3
ISBN 978-83-7818-483-6

Najlepsza powieść Dostojewskiego science fiction

„Wewnątrz świata rażonego obłędem… normalność zachowują już tylko ludzie. Dick poddaje ich więc ciśnieniu przeraźliwej próby i w jego fantastycznym eksperymencie niefantastyczna pozostaje tylko psychologia bohaterów. Walczą oni do końca, stoicko i zajadle, z nacierającym zewsząd chaosem, którego źródła są właściwie niedocieczone…”

z posłowia Stanisława Lema
do pierwszego polskiego wydania Ubika


Philip K. Dick (1928–1982)
urodził się w Chicago, lecz większą część życia spędził w Kalifornii. Wydał kilkadziesiąt powieści, z których wiele weszło do kanonu literatury SF. O większości jego rówieśników uhonorowanych literacką Nagrodą Nobla niewielu już pamięta, on zaś ma coraz liczniejsze grono wielbicieli, a o jego książkach pisze się doktoraty…
Dom Wydawniczy REBIS wydał drukiem m.in. jego Człowieka z Wysokiego Zamku, Valisa, Trzy stygmaty Palmera Eldritcha, Doktora Bluthgelda i Blade runnera – tę ostatnią powieść także w wersji dźwiękowej.

Leszek Filipowicz (rocznik 1967) ‒ po studiach w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza pracował w teatrach w Wałbrzychu i w Warszawie. Pierwszą książkę przeczytał na żywo na antenie Radia Białystok jeszcze w czasie studiów. To wówczas zawiązała się trwająca do dziś miłość między czytającym… i czytanymi książkami. Wtedy też rozpoczął przygodę z radiem, dubbingiem i telewizją. Prowadził programy radiowe (wciąż ma swój kącik w jednej ze stacji), był też dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym. Od ponad dekady jest ambasadorem znanej szkockiej marki dla dżentelmenów i nie tylko. Uwielbia książki, filmy, teatr, podróże i gotowanie… A jakie książki czyta? Posłuchajcie sami!

 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.