Everest. Góra Gór – w 60 lat po pierwszych zdobywcach

Everest. Góra Gór – w 60 lat po pierwszych zdobywcach
Everest. Góra Gór – w 60 lat po pierwszych zdobywcach

W listopadzie nakładem Wydawnictwa Bezdroża ukaże się książka Moniki Witkowskiej – podróżniczki, żeglarki i pasjonatki gór. W maju tego roku, w 60 lat po pierwszych zdobywcach, jako dziesiąta Polka, stanęła na najwyższej górze świata. Swoje refleksje, przemyślenia i trudy wspinania opisała w bogato ilustrowanej książce Everest. Góra Gór.

Książka opowiada o wspinaczce i o tym, jaki jest naprawdę himalajski gigant. Zawiera wiele historii i ciekawostek związanych z Mt. Everest.  „Przeplatam w książce relację ze wspinaczki z everestową codziennością. Jest więc o Szerpach i ich zwyczajach, o tym jak wygląda pudża (buddyjska msza), bez której nie rozpoczyna się akcji górskiej, donoszę, dlaczego wszyscy tak bardzo boją się Icefallu, co to jest Strefa Śmierci i co widać ze szczytu.” – mówi autorka.

Czytelnicy będą mieli okazję poznać odpowiedzi na wiele pytań związanych ze znanymi himalaistami i z fascynującą Górą Gór oraz dowiedzieć się jak od strony praktycznej wygląda organizacja wyprawy, ubiór podczas wspinaczki i jakie wyposażenie jest niezbędne do pomyślnego ataku szczytowego.

Premiera książki odbędzie się podczas 5. Kalejdoskopu Podróżniczego w Rzeszowie w dniach 15-17 listopada 2013. 
Warszawska premiera odbędzie się 3 grudnia w Południku Zero.
W najbliższym Monika Witkowska będzie gościem Karkonoskich Dni Lajtowych w Karpaczu (8-9 listopada)  oraz  Krakowskiego Festiwalu Górskiego 7 grudnia.

Link do książki:  http://bezdroza.pl/ksiazki/everest-gora-gor-monika-witkowska,bevere.htm
Kontakt dla mediów i egzemplarze recenzenckie: Agnieszka Majka, agnieszka.majka@bezdroza.pl, 607 311 406

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.