Sławomir Lachowski wskazuje złych przywódców

Sławomir Lachowski wskazuje złych przywódców
W tej niezwykle interesującej książce Sławomir Lachowski, jeden z najbardziej znanych polskich menedżerów, twórca mBanku i MultiBanku, były prezes BRE Banku argumentuje, że w obecnym czasie, który pod wieloma względami jest czasem przełomowym, przywództwo jest towarem deficytowym, a przecież koniecznym dla rozwiązywania pojawiających się problemów.

Co gorsza, obserwujemy proliferację złego przywództwa, którego skutki dotkliwie dotykają państwa, przedsiębiorstwa, wreszcie pojedynczych ludzi, czyniąc ich życie pełnym trosk i udręki. Lachowski uważa, że korzeni obecnego kryzysu przywództwa należy szukać w kryzysie wartości. Powrót do wartości, jako wyznacznika kształtującego nasze życie i sposób uprawiania działalności politycznej, społecznej, biznesowej, jest warunkiem koniecznym dla stworzenia trwałych podstaw dobrego przywództwa, które będzie w stanie sprostać wyzwaniom współczesnego świata.

Opinie o książce:

Sławomira Lachowskiego rozważania o przywództwie przez wartości, pomagają znaleźć odpowiedź na pytanie: co różni Zwycięzcę od Mistrza? Czy utożsamianie z systemem wyznawanych wartości i świadomość misji sprawia, że dobry Przywódca ma szansę na prowadzenie swojego zespołu w duchu mistrzostwa osobistego? Sławek, znany głównie jako wybitny bankowiec , ale i pełen pasji sportowiec – amator, będący znakomitym wzorcem do naśladowania, trafnie wskazuje na wiele istotnych analogii ważnych tak dla świata sportu, jak i biznesu, wynikających głownie ze wspólnego humanistycznego mianownika.
Robert Korzeniowski

Właściwe miejsce, właściwy czas, właściwa tematyka… jakżeż potrzebna nam teraz ta książka!
Część pierwsza podbudowuje nas, polskich menadżerów przełomu wieków:  no przecież nie jesteśmy hipokrytami, złodziejami, pijakami, nieudacznikami… Nie jesteśmy chciwi, przecież… to inni, źli, „Oni”.  Taki menadżerski rachunek sumienia przypominający czego unikać
Część druga to już zupełnie inna historia: spore wymagania i poprzeczka zawieszona niezwykle wysoko.  Najwyżej…
Perełka i lektura obowiązkowa

Wojciech Sobieraj – Prezes Zarządu Alior Bank

Książka dostępna w sprzedaży od 15 października 2013r.

Sławomir Lachowski ,Od wartości do działania. Przywództwo w czasach przełomowych
Liczba stron: 324, oprawa miękka, format: 150×227, cena: 45,00 PLN

www.studioemka.com.pl
www.facebook.com/studioemka
Kontakt: Olga Błachnio, tel. 22/ 628 08 38 e-mail: olga@studioemka.com.pl
 

Kategorie: Biznes i Ekonomia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.