Nowa książka Tadeusza A. Kisielewskiego

Nowa książka Tadeusza A. Kisielewskiego
Dom Wydawniczy REBIS proponuje dzisiaj nową publikację Tadeusza A. Kisielewskiego Nafta znowu zmieni świat. Ta pierwsza na świecie książka przedstawiająca globalne następstwa tak zwanej rewolucji łupkowej trafi do księgarń 15 października.
Tytuł tej książki nie jest przypadkowy. Nawiązuje do wydanej w 1936 roku słynnej książki Antona Zischki Nafta rządzi światem. Tamta książka opisywała świat zastany. Ta pokazuje rewolucyjne przemiany geopolityczne i ich geostrategiczne konsekwencje, które będą skutkiem uzyskania przez Stany Zjednoczone samowystarczalności w sferze energii, czyli uniezależnienia się od importu ropy naftowej i gazu ziemnego. Jednak autor nie przedstawia spekulatywnych prognoz, lecz podkreśla, że już dziś jesteśmy świadkami początku tych przemian. Opierając się na bezspornych faktach, wskazuje kierunki, w których rozwinie się owa fascynująca rewolucja, do której nie doprowadzili politycy, lecz inżynierowie działający w warunkach wolności.
Jest to pierwsza w światowej literaturze książka przedstawiająca globalne następstwa tak zwanej rewolucji łupkowej. Autor odwołuje się w niej także do swoich poprzednich publikacji, między innymi Imperium Americanum? (TRIO, 2004) i Schyłek Rosji (REBIS, 2007), których prognozy albo już się spełniły, albo z wolna się spełniają.

Dr Tadeusz A. Kisielewski, absolwent Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, od 1979 roku pracował w Polskiej Akademii Nauk, a następnie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie jest niezależnym analitykiem stosunków międzynarodowych, zajmuje się globalną geopolityką i geostrategią. Autor licznych artykułów oraz książek z tego zakresu: Nowy konflikt globalny (1993), Rosja – Chiny – NATO. Średnioterminowe perspektywy rozwoju sytuacji geostrategicznej (2002), Imperium Americanum? Międzynarodowe uwarunkowania sprawowania hegemonii (2004), Schyłek Rosji (REBIS 2007), Wojna imperium. Większy Bliski Wschód w amerykańskiej wojnie z terroryzmem (2008).
Ukazały się też jego książki poświęcone najnowszej historii Polski w kontekście międzynarodowym: Zamach. Tropem zabójców generała Sikorskiego (REBIS 2005), Zabójcy. Widma wychodzą z cienia (REBIS 2006), Gibraltar ’43. Jak zginął generał Sikorski (2007), Gibraltar i Katyń. Co kryją archiwa rosyjskie i brytyjskie (REBIS 2009), Po zamachu. Uprowadzenie córki generała Sikorskiego i śmierć adiutanta (REBIS 2012), w których m.in. dowiódł jednoznacznie, że gen. Sikorski nie zginął w wypadku. Opublikował także bestsellerowy Katyń. Zbrodnia i kłamstwo (REBIS 2008) oraz Zatajony Katyń 1941. Nieznana tragedia polskich wojskowych (REBIS 2011).
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.