Hit kinowy – Hit książkowy

Hit kinowy – Hit książkowy
HIT KINOWY – HIT KSIĄŻKOWY!

„Poza Horyzonty” – pełna przygód historia chłopca, który postanowił odmienić swój los!

 
W związku premierą filmu „Mój Biegun”, która odbędzie się 25 października Br. Prezentujemy Państwu niezwykłą książkę: „Poza Horyzonty” autorstwa Jana Meli.

Zarówno film, jak i książka opowiadają historię zbuntowanego trzynastolatka, który – jak wielu chłopaków w tym wieku – wierzył, że wie o życiu już wszystko i do szczęścia potrzebna jest mu jedynie niezależność.
24 lipca schronił się przed deszczem w altance, gdzie był tranformator elektryczny. Przez jego ciało przepłynęło 15 tysięcy volt. W wyniku porażenia prądem stracił lewą nogę i prawe przedramię.

W ciągu ośmiu lat, które minęły od wypadku Jasiek zdobył Biegun Północny i Południowy, podróżował po norweskich Lofotach, wspiął się na Kilimandżaro i Elbrus, przebiegł Maraton Nowojorski. Skończył szkołę, zaczął studia. Zrobił prawo jazdy, nauczył się angielskiego. Przeprowadził się z Malborka do Krakowa. Zanim to wszystko się stało, nauczył się samodzielnie poruszać, robić herbatę, kroić chleb, zapinać koszulę. I spotkał ludzi, bez których z pewnością trudniej byłoby mu odzyskać nadzieję. Dziś prowadzi fundację Poza Horyzonty, by dać nadzieję innym.

Dane: autor: Jan Mela, tytuł: Poza horyzonty, format: 170 x 220 mm, , 192 strony,
ISBN: 978-83-7596-096-9, cena det.: 39,90 zł, data premiery: 11 sierpnia 2010
Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.