Muzyczna podróż dookoła świata

Muzyczna podróż dookoła świata
Justyna Steczkowska i Anna Kaszubska przedstawiają:

Muzyczna podróż dookoła świata

Znana piosenkarka i kompozytorka Justyna Steczkowska oraz pedagog i autorka wielu bajek Anna Kaszubska stworzyły zabawną i ciepłą opowieść, skierowaną do najmłodszych czytelników. Książka zatytułowana „Muzyka świata czyli jak obudzić Leona” ukazała się 8 maja nakładem Wydawnictwa G+J Książki.

Na łamach książki, wydanej pod logo National Geographic, autorki w umiejętny sposób trafiają do wyobraźni dzieci, snując magiczną opowieść o niezwykłej muzycznej podróży przez wszystkie kontynenty. Ta historia zabierze najmłodszych czytelników w najdalsze zakątki świata, aby poznali ich mieszkańców, lokalną kulturę, muzykę, legendy opowiadane od pokoleń, a także instrumenty, a nawet charakterystyczne dla danego miejsca smaki i kolory.

Przeczytajcie, jak Babcia Helenka obudziła muzykę świata, by ta mogła rozkołysać wszystkich i wszystko. Jak za pomocą drewnianej łyżki do mieszania powideł zbliżyć do siebie ludzi, kraje i kontynenty, by mogli cieszyć się jedną melodią i tęczą kolorowych motyli na tle nieba. A to wszystko po to, by zbudzić małego Leona zawiniętego szczelnie w kołdrę w niebieskie kwiatki. Bądźcie gotowi na niezwykłą podróż!

O autorkach:
Justyna Steczkowska – piosenkarka, kompozytorka, także aktorka. Ukończyła klasę skrzypiec w Liceum Muzycznym w Rzeszowie. Studiowała wiolinistykę w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Wraz z rodziną przez wiele lat tworzyła familijny zespół, który zyskał popularność w programie TV „Spotkania muzykujących rodzin”. W 1994 roku zwyciężyła w telewizyjnym konkursie muzycznym „Szansa na sukces”, co stało się przełomem w jej karierze. Nagrała 13 albumów, z których najnowszy, „XV”, ukazał się w kwietniu 2012 roku. Z zamiłowania do muzyki i roli matki powstała jej nowa książka „Muzyka Świata”.

Anna Kaszubska
– pedagog, magister Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka wielu bajek dla dzieci, m.in. do zbioru „Bajkoterapia” wydawnictwa Nasza Księgarnia. Specjalistka ds. kreowania wizerunku firm i osób publicznych, od wielu lat współpracująca z najbardziej rozpoznawalnymi postaciami showbiznesu. Fascynacja różnorodnością kulturową świata, spotkaniami z ludźmi i mozaiką barw zaowocowała kolejną publikacją dla dzieci – „Bajkowa mozaika. Bajki z całego świata” wydaną przez Wydawnictwo G+J Książki pod marką National Geographic. W projekcie wzięli udział Polacy różnego pochodzenia kulturowego oraz obcokrajowcy mieszkający w Polsce – uchodźcy i gwiazdy: Weronika Marczuk, Conrado Moreno, Michał Piróg, Halina Mlynkova i inni.

 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.