Europejska Noc Literatury po raz pierwszy w Polsce

Europejska Noc Literatury po raz pierwszy w Polsce
Podróż do dziesięciu państw podczas jednej nocy? Tylko dzięki literaturze!  10 europejskich autorów, 10 czytających w 10 zaskakujących miejscach w centrum miasta. 21 września Wrocław stanie się Europejską Stolicą Literatury.
 
Noc Literatury, która w Polsce organizowana będzie po raz pierwszy, w Europie znana jest od lat. Dzięki swojej otwartej formule prezentuje szerokiej publiczności twórczość współczesnych pisarzy europejskich z różnych krajów, popularyzując  czytelnictwo i poszerzając wspólną świadomość kulturową. W tym roku wrocławska edycja realizowana jest w ramach międzynarodowego projektu, którego motto brzmi: „Jedna noc – wiele doświadczeń”. Biorą w nim także udział: Brno, Bukareszt, Dublin, Lizbona, Praga i Wilno. Projekt realizowany jest w ramach programu Europejska Stolica Kultury 2016.   

Motywem przewodnim Nocy Literatury będzie podróż. Przewodnikami staną się zarówno bohaterowie tekstów, jak ich autorzy – pisarze z dziesięciu krajów europejskich: Ylljet Aliçka z Albanii, Harkaitz Cano z Hiszpanii, Philippe Claudel z Francji, Herkus Kuncius z Litwy, Borislav Pekić z Serbii, Petr Sabach z Czech, Ingo Schulze z Niemiec, Zadie Smith z Wielkiej Brytanii, David Soares z Portugalii i Colm Tóibin z Irlandii.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.