Bieżące informacje dla członków PIK

Bieżące informacje dla członków PIK
Bieżące informacje dla członków PIK

1. Forum III już za nami – debata trwa nadal

W czwartek 05.09 wspólnie ze Stowarzyszeniem ZAiKS zorganizowaliśmy debatę „Modele wymiany dóbr kultury w dobie internetu. Kto zapłaci za lunch?”, którą poprowadzili Grzegorz Boguta (GAB Media), Andrzej Kuśmierczyk (ZAiKS) i Władysław Majewski (redaktor, fizyk, dziennikarz).

Debata była transmitowana na żywo na stronie ZAiKS-u oraz PIK – oglądalność przekroczyła 300 odsłon. Cieszy nas to zainteresowanie tym bardziej, że docierają do nas liczne głosy o potrzebie dalszej dyskusji na poruszone kwestie. Otrzymujemy również dalsze głosy w debacie. Nagranie oraz podsumowanie spotkania wraz z komentarzami udostępnimy w najbliższych dniach.

2. Posiedzenie jury PIK-owego Lauru

Już niedługo poznamy nominowanych w konkursie dla dziennikarzy za skuteczne promowanie książki i czytania. Obrady jury odbędą się w najbliższy czwartek, a już w przyszłym tygodniu ogłosimy sześciu pretendentów do nagrody – po trzech w każdej kategorii. Uroczysta gala wręczenia nagród 25.10 o godz. 19:00 w Hotelu Starym w Krakowie.

Konkurs jest możliwy dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

3. Targi Książki w Katowicach – trzecia edycja!

22-23 września odbędą się III Targi Książki w Katowicach, które Izba objęła patronatem merytorycznym. Przez dwa dni trwania targów organizator wzorem poprzednich edycji zapewnia wiele ciekawych imprez towarzyszących, które pokażą, że czytanie jest nie tylko modne, ale i pasjonujące! W programie m.in. poszukiwanie zaginionej książki (gra topograficzna), szkolenia dla wydawców i nauczycieli, spotkania z autorami i wiele innych. Szczegóły na stronie: www.exposilesia.pl/targiksiazki

4. Europejska Noc Literatury we Wrocławiu

W przyszłym tygodniu 21 września w godzinach 18:00-23:00 odbędzie się Europejska Noc Literatury, podczas której będzie można posłuchać, jak znani i cenieni odczytują znane i cenione powieści. W projekt zaangażowali się m.in. Jan Peszek, Jan Miodek, Olga Tokarczuk czy Michał Rusinek. Wstęp wolny! Więcej informacji na stronie: www.literaturenights.eu/2013

5.Forum Prawa Autorskiego 3 już za trzy tygodnie – 02.10 br.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uruchomiło dodatkowe zapisy na forum dla podmiotów chcących dołączyć do dyskusji na temat dozwolonego użytku publicznego. Jak czytamy na stronie MKiDN poświęconej prawu autorskiemu, uruchomiono dodatkowych 10 miejsc. Więcej szczegółów znajduje się na stronie Ministerstwa: www.prawoautorskie.gov.pl. Tam też ukazywać się będą sukcesywnie do 20.09 materiały, które będą omawiane na Forum. Ze strony PIK w pracach Forum bierze udział pani mecenas Lubomira Wengler (Wolters Kluwer) oraz Grażyna Szarszewska, dyrektor generalna PIK.

AS/GSz

Kategorie: Instytucje

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.