Skocz na Słowację z ostatnią koroną

Skocz na Słowację z ostatnią koroną
Skocz na Słowację z ostatnią koroną

 

 
 
Polacy zazwyczaj wybierają się na Słowację zimą na narty lub latem, aby w pełni korzystać z basenów termalnych. My zapraszamy Państwa do kraju naszych południowych sąsiadów także jesienią. Ciepłe dni, pięknie przebarwione drzewa, wolne od tłumów szlaki i muzea sprzyjają poznawaniu tego pięknego kraju. Co więcej, wybierając się na Słowację właśnie teraz, mają Państwo ostatnią okazję zrobienia zakupów za słowackie korony, które już wkrótce przejdą do historii. Z dniem 1 stycznia 2009 roku nasz południowy sąsiad wprowadza europejską walutę, co być może oznacza ostatni dzwonek na skorzystanie z cenowych zniżek.

A sama Słowacja? Po prostu urokliwa, ciekawa, zaskakująca… W tym okresie nie ma już upałów więc bez zmęczenia możemy podróżować i podziwiać zabytki, a także wyruszyć na pieszą wycieczkę w góry. We wspomnieniach pozostaną nam z pewnością tatrzańskie wodospady Zimnej Wody, Demianowska Jaskinia z podziemnymi źródłami, połoniny Małej i Wielkiej Fatry, wspaniałe średniowieczne miasteczka… Na pewno nie zapomnimy też dnia relaksu – wizyty w popradzkim Aquaparku. Wodne atrakcje – jacuzzi, łóżka wodne, gejzery…. to znakomity odpoczynek dla znużonej jesienną słotą duszy i zmęczonego wędrówkami górskimi ciała.

A jak na Słowację to tylko z Bezdrożami!!! Fani górskich wędrówek, zwolennicy basenów termalnych, czy miłośnicy architektury – w ofercie wydawnictwa każdy znajdzie coś dla siebie. Słowacja. 1001 pomysłów na weekend oprowadza po klasycznych miejscach, od których warto zacząć poznawanie kraju naszych sąsiadów. Przewodnik Słowacja. Kąpieliska termalne i mineralne opisuje najciekawsze miejsca, w których można zażyć relaksującej bądź uzdrawiającej kąpieli zaś Tatry. Polskie i Słowackie to charakterystyka najpiękniejszych szlaków po słowackich tatrach.

A zatem – nie marnujmy czasu – wsiadajmy w samochód, autobus, pociąg… Bierzmy plecak, aparat fotograficzny i ruszajmy w drogę. 

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.