Spór – Dukan kontra Cohen – my stawiamy na Cohena. Już 30 lipca na rynku pojawi się jego książka pt. "Paryska dieta"

Spór – Dukan kontra Cohen – my stawiamy na Cohena. Już 30 lipca na rynku pojawi się jego książka pt. "Paryska dieta"
Wszystkie  polskie serwisy i tytuły prasowe w ślad za  The Guardian informują o spektakularnym kryzysie wizerunkowym znanego na całym świecie dietetyka Pierre’a Dukana. Decyzją Lekarskiej Rady Francji dostał on zakaz wykonywania zawodu lekarza. W ten sposób ukarano go za przepisywanie swoim pacjentom tabletek o nazwie Mediator, które mogły być przyczyną wielu ataków serca i zgonów. Kara jest symboliczna, ale przy okazji warto przypomnieć wcześniejszy proces z 2011 roku o zniesławienie jaki ww. autor bestsellerów wytoczył  innemu francuskiemu dietetykowi J. M. Cohenowi po tym, jak podważył zasadność stosowania diety Dukana i określił ją jako groźną dla zdrowia. Do diety Dukana wielu specjalistów miało poważne zastrzeżenia. W medialnym chaosie propagatorów i przeciwników trudno jednak ocenić kto ma rację. Dobrze, że rozstrzygnął to francuski sąd.

W polityce wydawniczej REBISU zawsze staraliśmy się, by proponowane przez nas diety nie tylko przynosiły dokonałe rezultaty w postaci zrzucenia wagi, ale były po prostu zdrowe. Dlatego nie proponujemy naszym czytelnikom diety cud, ale zdrowy styl życia udowadniając pracami naszych autorów, że  praca nad sylwetką i dobrymi nawykami żywieniowymi ostatecznie zawsze się opłaca! W sporze Dukan kontra Cohen stawiamy na Cohena. Już 30 lipca na rynku pojawi się jego książka pt. Paryska dieta.

 NAJBARDZIEJ ZNANY FRANCUSKI DIETETYK
Sprzeciwił się diecie DUKANA i wygrał z nim w sądzie!

Międzynarodowy bestseller.
Ponad 1,25 mln sprzedanych egzemplarzy.

 Paryska dieta to nowoczesny plan stopniowej i, co istotne, trwałej utraty masy ciała opracowany przez doktora nauk medycznych Jean-Michela Cohena, najsłynniejszego specjalistę ds. żywienia we Francji i człowieka, który wygrał z Pierre`em Dukanem w sądzie!

Paryska dieta nie jest chwilową nowinką.
To zupełnie nowe podejście do odchudzania, a jednocześnie sposób na celebrowanie życia, który pomoże uzyskać świetny wygląd i doskonałe samopoczucie.

http://www.youtube.com/watch?v=4Bs14XsddCc

Dostarczając niezbędnej motywacji, autor prowadzi czytelnika przez trzy kolejne fazy: Cafe, Bistro i Gourmet, aż do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Łącząc zdrowy styl życia  Francuzów i determinację Amerykanów w ich niekończącej się pogoni za szczupłą sylwetką i dobrym samopoczuciem, doktor Cohen przedstawia świeże spojrzenie na kwestię zdrowego odżywiania. Zdecydowanie przeciwny dietom „ekstremalnym” i nieuchronnemu efektowi jo-jo, który im towarzyszy, doktor Cohen proponuje świeże, rozsądne i holistyczne podejście uwzględniające fizyczne, psychologiczne i kulturowe czynniki wpływające na nasz stosunek do jedzenia. Oparte na zwyczajach i preferencjach żywieniowych typowych dla paryskiego stylu życia, proste, i pożywne dania są smaczne i stanowią źródło wszystkich niezbędnych wartości odżywczych, nie dostarczając jednocześnie nadmiaru kalorii.

Doktor nauk medycznych Jean-Michel Cohen jest najsłynniejszym specjalistą ds. żywienia we Francji. Jego bestsellerowe publikacje dotyczące odżywiania i odchudzania – ich nakład wyniósł ponad milion egzemplarzy – zostały przetłumaczone na dziewięć języków. Jean-Michel Cohen prowadzi także programy telewizyjne dotyczące odchudzania, występował m.in. we francuskiej wersji programu Master Chef. W 1986 roku stworzył pierwsze wielospecjalistyczne centrum leczenia otyłości we Francji. W czasie swojej praktyki lekarskiej  pomógł ponad 30 tysiącom pacjentów borykających się z otyłością i zaburzeniami odżywiania, a jego portal zmotywował pół miliona internautów do podjęcia walki ze zbędnymi kilogramami.

 

Kategorie: Hobby i Poradniki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.