„Zadania doświadczalne z fizyki”, czyli co uczeń wiedzieć powinien

„Zadania doświadczalne z fizyki”, czyli co uczeń wiedzieć powinien

„Zadania doświadczalne z fizyki – poziom maturalny”
 
 
 
Książka ZamKoru „Zadania doświadczalne z fizyki – poziom maturalny” zawiera szczegółowe instrukcje 55 szkolnych eksperymentów, w tym opisy ciekawych zadań doświadczalnych, które uczeń przystępujący do matury koniecznie powinien poznać.
„W mojej opinii jest to pierwsza tego typu pozycja wydawnicza, w której autorzy podejmują ambitne wyzwanie stawienia czoła niełatwym […] zagadnieniom oceny błędów i niepewności pomiarowych […] na tym poziomie nauczania”— tak o tej książce napisał recenzent, prof. dr hab. Władysław Błasiak.
W wyczerpujący sposób przedstawiono tu zagadnienia wyznaczania niepewności pomiarowych zgodnie z wymaganiami przekrojowymi podstawy programowej.  Pozycja ta, przeznaczona głównie dla uczniów realizujących licealny zakres rozszerzony, przyda się również uczestnikom kursów wyrównawczych z fizyki na wyższych uczelniach i osobom praktykującym w I Pracowni Fizycznej.
Jeden z autorów tego zbioru, dr Marek Godlewski, został uhonorowany tegoroczną Nagrodą im. Filipa Kallimacha za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji. Marek Godlewski, redaktor merytoryczny w wydawnictwie ZamKor, jest współautorem wysoko ocenianych podręczników dla szkół ponadgimnazjalnych. Przywiązuje ogromną wagę do problemowego podejścia do nauczania i aktywizowania uczniów na lekcjach fizyki.
Zadania doświadczalne z fizyki – poziom maturalny” to  obowiązkowa pozycja w biblioteczce!

Kategorie: Edukacja

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.