Richard Sharpe wraca na polską ziemię

Richard Sharpe wraca na polską ziemię
Bernard Cornwell
Spustoszenie. Bitwa pod Porto, 1809
Premiera
23 maja 2013

 

Sean Bean to nie tylko Eddard „Ned” Stark z Gry o Tron czy Boromir z Władcy Pierścieni, ale również Richard Sharpe z bestsellerowej serii
Kampanie Richarda Sharpe’a!

Napoleon błyskawicznie przemierza północną Portugalię, by przejąć kontrolę nad całym Półwyspem Iberyjskim. Richard Sharpe otrzymuje zadanie odnalezienia córki angielskiego handlarza wina. W tym samym czasie Francuzi atakuję Porto, gdzie rozpoczyna się rzeź.
Uwięziony za liniami wroga Sharpe kontynuuje misję. Poszukiwania Kate Savage, prócz Francuzów, komplikuje tajemniczy i groźny pułkownik Christopher.
Sharpe dołącza do przyszłego księcia Wellingtona i razem przechodzą do kontrataku. Ze ściganego, staje się myśliwym. Na gruzach francuskiej armii dokonuje okrutnej zemsty…
Żołnierz, bohater, czarujący drań – Richard Sharpe to człowiek, którego dobrze mieć po swojej stronie. Urodzony w ubóstwie, wstępuje do wojska, by uciec z więzienia. Awansuje w szeregach armii dzięki odwadze i brutalności. Nie zna innej rodziny niż 95. Pułk Strzelców, którego kurtkę z dumą nosi.
Spustoszenie. Bitwa pod Porto, 1809 to opowieści o zdradzie i zemście, która mistrzowsko łączy trzymającą w napięciu militarną przygodę z historycznymi detalami. I to jest właśnie to co uczyniło książki Bernarda Cornwella światowymi bestsellerami!

Bernard Cornwell – jeden z najbardziej cenionych pisarzy brytyjskich na świecie. Autor 40 powieści historycznych, przetłumaczonych na 20 języków i wydanych w nakładzie ponad 14 milionów egzemplarzy. Uchodzi  za mistrza batalistyki i historical fiction, a BBC zekranizowało serię książek o oficerze Jej Królewskiej Mości w którego wcielił się Sean Bean.

Najlepsze sceny batalistyczne jakie kiedykolwiek czytałem – w przeszłości lub obecnie. Cornwell naprawdę sprawia, że historia ożywa!

George R.R. Martin

Cornwell jak zawsze ekscytujący…
To są cudowne powieści!

Stephen King

„Triumf” (drugi w cyklu) jest rzadką dla polskiego czytelnika okazją zagłębienia się w dzieje brytyjskiego podboju Indii – nieznanych nam ze szkół starć, intryg szpiegowskich i dyplomatycznych. Cornwell jest mistrzem w splataniu prawdziwej historii i literackiej fikcji, można mu wierzyć, gdy opisuje sztukę oblężniczą, taktykę szkockich regimentów czy bojowe słonie. Bawiąc i ucząc, nie jest naiwny – wojna to u niego przerażające i krwawe rzemiosło. A że jednocześnie ekscytujące? Nie miejcie pretensji do Cornwella, tylko do ludzkiej natury.
Piotr Gociek Rzeczpospolita

Sharpe i jego twórca to dobro narodowe!
Sunday Telegraph

Fragment książki znajdują Państwo się tu.

Zapraszamy do naszego oficjalnego sklepu internetowego www.tetraErica.pl, gdzie w atrakcyjnych cenach zakupią Państwo wszystkie tytuły IW ERICA.

 
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.