Grad nagród dla publikacji i autorów Wydawnictwa Bezdroża

Grad nagród dla publikacji i autorów Wydawnictwa Bezdroża
Grad nagród dla publikacji i autorów Wydawnictwa Bezdroża!

Ostatni tydzień w związku z Warszawskimi Targami Książki oraz galą rozdania Travelerów 2012 był dla Wydawnictwa Bezdroża szczególnie podniosły i ważny. Publikacje Bezdroży zostały nagrodzone i wyróżnione pięcioma ważnymi i kluczowymi w świecie wydawniczym i podróżniczym nagrodami. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych publikacji znalazły się dwie książki podróżnicze i dwa przewodniki Wydawnictwa Bezdroża. Jedną nagrodę i jedno wyróżnienie otrzymała publikacja Tysiąc szklanek herbaty. Spotkania na jedwabnym szlaku.

Nagroda główna Traveler 2012 oraz wyróżnienie w Nagrodach Magellana 2012 w kategorii „Książka Podróżnicza” dla publikacji autorstwa Roberta Robba Maciąga pt. Tysiąc szklanek herbaty. Spotkania na jedwabnym szlaku. To książka o ludziach, którzy podążają Jedwabnym Szlakiem i o ludziach, którzy żyją na jego trasie. O ludziach i o spotkaniach z nimi przy tytułowej herbacie. Ta herbata – jak pisze autor – jest zawsze gorąca, tak jak zaproszenie do domu.

Nagroda główna w konkursie Nagrody Magellana 2012 w kategorii „Przewodnik Tekstowy” dla przewodnika Białoruś. Historia za miedzą autorstwa Andrzeja Kłopotowskiego. Przewodnik przybliża historię, kulturę i przyrodę Białorusi oraz oprowadza po najbardziej fascynujących zakątkach tego mało popularnego, a tak pięknego kraju.

Wyróżnienie w konkursie Nagrody Magellana 2012 w kategorii „Przewodnik dla aktywnych” dla przewodnika Warszawa i okolice. Wycieczki i trasy rowerowe autorstwa Jakuba Kaniewskiego i Michała Franaszek. Przewodnik powstał z myślą o wszystkich, którzy chcą łączyć aktywny wypoczynek z poznawaniem atrakcji krajoznawczych regionu, w którym mieszkają.

Nagroda główna w plebiscycie Najlepsza książka na lato w kategorii „Podróże Literackie” dla publikacji Może morze wróci autorstwa Bartka Sabeli. Książka jest opowieścią o jednej z największych zbrodni dokonanych przez człowieka na naturze — o ludzkiej arogancji, niszczycielskiej sile naszych pomysłów. To opowieść fascynująca, ale przede wszystkim przerażająca. Bartek Sabela wędruje po Uzbekistanie i odkrywa przed nami owianą tajemnicą, dramatyczną historię zanikającego jeziora.

NAGRODZONE I WYRÓŻNIONE KSIĄŻKI PRZEZ 5 NAJBLIŻSZYCH DNI MOŻNA KUPIĆ Z 25% RABATEM na stronie www.bezdroza.pl

Linki do książek:
Tysiąc szklanek herbaty
Może morze wróci
Białoruś. Historia za miedzą
Warszawa i okolice. Wycieczki i trasy rowerowe

 

Kategorie: Sport i Turystyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.