Reader´s Digest w 2012 roku

Reader´s Digest w 2012 roku
Reader’s Digest na świecie
Wydawnictwo Reader`s Digest jest częścią międzynarodowej korporacji, The Reader`s Digest Association, która prowadzi szeroko zakrojoną działalność wydawniczą na wszystkich kontynentach. Wydawnictwo zostało założone w 1922 roku w Greenwich Village, wtedy to ukazał się pierwszy numer miesięcznika „Reader`s Digest”. W 1930 roku nakład miesięcznika wyniósł już 2 miliony egzemplarzy, co pozwoliło założycielom Reader`s Digest przenieść siedzibę wydawnictwa do Pleasantville. Od tego momentu rozpoczęła się historia sukcesu „Reader`s Digest” – najpoczytniejszego miesięcznika świata – a małe rodzinne wydawnictwo przerodziło się w globalnego giganta wydawniczego, który swoje produkty: miesięcznik, książki, albumy muzyczne oraz kolekcje filmów wideo sprzedaje łącznie w 78 krajach. Obecnie siedziba wydawnictwa mieści się w Nowym Jorku. 
Reader’s Digest w Polsce
Polski oddział Reader`s Digest powstał w 1995 roku, od początku przenosząc na polski grunt światowe wzorce sprzedaży bezpośredniej i kreując nowe standardy na polskim rynku. Reader’s Digest znajduje się obecnie w czołówce firm wydawniczych w kraju, jest liderem w dziedzinie marketingu bezpośredniego oraz członkiem założycielem Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego.
Wydawnictwo Reader`s Digest jest pomysłodawcą i organizatorem największych europejskich badań konsumenckich European Trusted Brands. W badaniu przeprowadzanym w kilkunastu krajach Europy respondenci proszeni są o wskazanie marek, które darzą największym zaufaniem. Badanie ma na celu również ustalenie poziomu zaufania do różnych instytucji życia społecznego, grup zawodowych, polityki rządu i sposobu postrzegania samych siebie.
Wydawnictwo Reader`s Digest znane jest również ze swojej działalności charytatywnej. W 2001 i 2003 roku otrzymało tytuł „Złotego Sponsora” projektu „Internet w szkołach”. Oprócz szkół wspiera też domy dziecka, fundacje i organizacje pomocowe oraz organizacje młodzieżowe. W 2003 i 2004 roku wydawnictwo przekazało Polakom mieszkającym na Wschodzie ponad 91 000 książek. Na Litwę, Białoruś i Ukrainę trafiły publikacje o łącznej wartości ponad 4 milionów złotych.
Wspólne działania Reader`s Digest oraz Caritas Polska i Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” okazały się największą po 1945 roku wysyłką książek z Polski za wschodnią granicę.
Ważnym elementem działalności wydawnictwa jest organizowana już od 17 lat Wielka Loteria Reader`s Digest, w której ponad 23 tysiące Polaków wygrało nagrody o łącznej wartości ponad 20 milionów złotych.

Polski oddział Reader`s Digest wydaje:

  • Miesięcznik „Reader’s Digest”
  • Książki popularnonaukowe
  • Serię Książki Wybrane
  • Kolekcje, albumy muzyczne
  • „Polska Wita”

Oficyna zatrudnia 42 osoby.    

Najlepiej sprzedającymi się tytułami w ubiegłym roku były:

  • Sekrety najbardziej niezwykłych miejsc na świecie
  • Ilustrowany Atlas Polski
  • Co się sprawdza, a co nie
  • Nie musisz chorować
  • Potrawy babuni szybko i tanio

W 2012 roku Reader`s Digest zanotowało przychód ze sprzedaży książek wynoszący 51,54 mln zł, co daje 36,2% spadek w stosunku do roku 2011.

W roku ubiegłym Oficyna wydała 32 tytuły, w tym 31 nowości. Łącznie sprzedano 682 676  egz. książek. Średnia cena sprzedanych publikacji ukształtowała się na poziomie 104,12 zł.

O autorze

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.