Ostatni Policjnat

Przegląd

 

Kryminał doceniony przez blogerów!

Miesiąc po premierze, kryminał pt. Ostatni Policjant może pochwalić się licznymi, bardzo dobrymi recenzjami. Blogerzy oraz vlogerzy zajmujący się literaturą, książkę Bena H. Wintersa docenili nie tylko za pomysł na główny wątek, ale także wykreowanie niebanalnych bohaterów, mroczny klimat i okładkę.

Ostatni policjant to interesujące studium ludzkiej natury w obliczu zagłady okraszane wątkami kryminalno-sesacyjnymi i apokaliptycznymi. Lektura, która absorbuje, zapada w pamięć i zaostrza apetyt na kolejne części tej historii. – czytamy o tytule Quraro na blogu okiemmk.com.

Nie dziwi zatem fakt, że książka od czasu premiery w Stanach Zjednoczonych została przetłumaczona na piętnaście języków. Fabuła Ostatniego policjanta, łącznie z wątkami pobocznymi misternie skonstruowana, a przy tym perfekcyjnie dopracowana z całą pewnością jest inna niż wszystkie. – Winters zdecydowanie chodzi swoimi ścieżkami, nie trzyma się wyznaczonych szlaków literatury kryminalnej. Bezradność, walka z czasem oraz z tym co nieuniknione, daje świetny efekt. Autor fantastycznie dopasowuje tempo akcji. – zauważył recenzent portalu Dwie Strony Kultury.

Istotne jest również tło książki stworzone w świecie, który skończy się za pół roku. – Winters wykazuje się dużym zmysłem i talentem do obserwacji zróżnicowanych zachowań międzyludzkich. Jego książkę można rozpatrywać też jako traktat o nieuchronnym odchodzeniu i tym, w jaki sposób ustosunkowujemy się do jednego z najważniejszych problemów egzystencji. Czyli śmierci. Zdaje się, że właśnie dzięki temu lektura powinna przypaść do gustu nie tylko entuzjastom wyśmienicie skrojonych opowieści kryminalnych, ale też miłośnikom prozy traktującej o rzeczach ostatecznych.

Połączyć jedno i drugie to niełatwa sztuka. Winters udowodnił jednak, że potrafi podejmować takie wyzwania. – zauważa Marcin Waincetel, recenzent portalu BOOKLIPS. Natomiast bajkonurek.blogspot.com twierdzi, że – Ostatni policjant świetnie sprawdza się jako kryminał nie tylko na wieczór – bo ze względu na oryginalne ujęcie tematu i przekroczenie ram gatunku zostaje w głowie na nieco dłużej. Pogląd ten podziela także Redakcja Kawiarenki KryminalnejNieoczywisty sprawca, trzymająca w napięciu akcja i zaskakujące zakończenie dają nam w połączeniu świetną, sensacyjną lekturę.

Na dobre noty książki wpływ także ma okładka stworzona przez Mariusza Banachowicza. – Niebiesko-szare odcienie, klimatyczna, tajemnicza mgła, przygarbiona męska postać, niepokojący krajobraz – grafika trafiona idealnie w samo sedno. – przyznaje autorka bloga Papuzie Pióro

Patronat medialny nad książką sprawuje: CZWÓRKA Polskie Radio, portale: Lubimy czytać, Booklips, Kawiarenka Kryminalna oraz OkiemMK.com.

Zapraszamy do zapoznania się z recenzjami książki na stronie internetowej ostatnipolicjant.pl

O książce:

Ostatni policjant, wykreowany przez Bena Wintersa to pierwsza część trylogii, która prezentuje fascynujący portret Stanów Zjednoczonych pół roku przed apokalipsą. Świat ulega destrukcji, gospodarka przeżywa największe w historii dziejów załamanie, a ludzie przestają wierzyć we wszystko co do tej pory było im bliskie. Jedyną osobą, która do końca chce pozostać wierna swoim ideałom jest detektyw Hank Palace na co dzień rozwiązujący zagadki związane z morderstwami. Poznajemy go w trakcie prowadzenia śledztwa w cieniu asteroidy 2011GV1. Czy bycie prawym człowiekiem opłaci mu się? Odkryj tajemnicę wiszącą na krawędzi apokalipsy!

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.