XIX Targi Wydawców Katolickich

XIX Targi Wydawców Katolickich
 
SZANOWNI WYDAWCY I WYSTAWCY!
 
Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w XIX Targach Wydawców Katolickich, które odbędą się w dniach od 11 – 14 kwietnia 2013 r. Targi, tak jak poprzednie, odbędą się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim, adres: Plac Zamkowy 4, 00–277 Warszawa. Arkady Kubickiego – miejsce znajdujące się w centrum Stolicy, w którym organizowanych jest wiele ekspozycji targowych, wystawienniczych, kulturalnych. Poprzednie edycje naszych Targów ukazały, że to dobre miejsce dla naszej wciąż rozwijającej się imprezy targowej. Stawiamy sobie za cel, by Targi odpowiadały oczekiwaniom środowiska, by były wydarzeniem barwnym, wielowątkowym i skupiającym uwagę
szerokiej publiczności.

Tegoroczne Targi odbywać się będą w tradycyjnym terminie, a mianowicie przed II Niedzielą po Wielkanocy.
Naszą imprezą, Targami – Świętem Dobrej Książki – pragniemy włączyć się w realizację hasła Roku Duszpasterskiego
Roku wiary, Rokiem Nowej Ewangelizacji

Rok Wiary – jak zaleca Ojciec św. Benedykt XVI – ma być „okresem szczególnej refleksji i odkrywaniem wiary na nowo”. Niech zatem spotkanie z książką, z Autorami, uczestniczenie w różnych spotkaniach autorskich będzie dla nas i naszych odbiorców, a także odwiedzających nasze Targi, jak mówi Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik, przyczynkiem „do odkrycia, pogłębienia skarbu wiary, które prowadzi do spotkania z Jezusem dziś i teraz: przyczynkiem do radości z odkrycia Boga bliskiego człowiekowi naszych czasów. Zmieniają się czasy, a niezmiennie przesłanie ewangelii potrzebuje nowych ludzi i nowych form przekazu, uwzględniających zmiany cywilizacyjne, myślowe oraz procesy laicyzacji… nowa ewangelizacja przyniesie owoce, jeśli znajdą się ludzie zakochani w Bogu, pragnący się w nią włączyć. Życzę także, aby każdy odkrył w Roku Wiary prawdę, że Bóg jest kochającym Ojcem”.

 
Sale spotkań autorskich, jak w ubiegłym roku, będą w pobliżu Zamku Królewskiego, w specjalnie przygotowanym namiocie. Chcielibyśmy, aby formuła imprezy, z natury targowa, wzbogacona została różnorodnymi wydarzeniami towarzyszącymi. Dlatego zachęcam Wystawców do przygotowania licznych spotkań promocyjnych jak i spotkań autorskich. Od tych spotkań w dużej mierze zależeć będzie jak XIX Targi Wydawców Katolickich będą postrzegane przez media, przez odwiedzających, a ostatecznie będą zachęcały tych ostatnich do odwiedzenia Arkad – Sali Targowej.

Zapraszam i zachęcam także Wydawców do zgłaszania swoich publikacji wydanych w roku 2012 do XV edycji Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2013. Odpowiednie materiały zostały wysłane do Państwa pocztą elektroniczną w odrębnej przesyłce emailowej. Wszelkie formularze zgłoszeniowe i informacje na temat Nagrody jak i Targów są na bieżąco zamieszczane na naszej stronie internetowej www.swk.pl

W tym roku, wzorem poprzedniej edycji Targów, zostanie zorganizowane stoisko wspólne dla zainteresowanych Wystawców, na którym można będzie wykupić jedną czy więcej półek książkowych. Mam nadzieję, że to przyczyni się także do większego zaprezentowania dorobku edytorskiego.

Bardzo proszę o terminowe przesyłanie materiałów i zgłoszeń do 15 marca 2013 r. – decyduje data stempla pocztowego.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich Wydawców i Wystawców i już teraz oczekuję na wspólne spotkanie w kwietniu, podczas XIX Targach Wydawców Katolickich.

 
ks. Roman Szpakowski sdb
Prezes Zarządu
Stowarzyszenia Wydawców Katolickich
Kategorie: Targi krajowe

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.