Agent specjalny Pendergast kontynuuje śledztwo

Agent specjalny Pendergast kontynuuje śledztwo
Ciąg dalszy dramatycznego thrillera

Agent specjalny Pendergast kontynuuje śledztwo

Kolejna część przygód ekscentrycznego agenta FBI nosi tytuł „Bez litości”. Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa G+J Książki 23 stycznia.

Aloysius Pendergast, agent FBI, przez dwanaście lat nie mógł się pogodzić z nieszczęśliwym wypadkiem, w którym zginęła jego żona Helen – rzekomo zabita przez lwa podczas polowania w Afryce. Gdy odkrywa, że śmierć Helen nie była przypadkowa, zaczyna podążać tropem kolejnych osób zamieszanych w tę sprawę. Pendergast ujawnia nowe wątki i szerszy kontekst całej historii, łączącej się z mglistą przeszłością Helen i jej brata Judsona. Kim naprawdę była kobieta, którą pokochał?

Książka jest kontynuacją powieści „Granice szaleństwa” Douglasa Prestona i Lincolna Childa – znanych amerykańskich autorów thrillerów. W drugiej części historii agent Pendergast kontynuuje swoją prywatną krucjatę i nie zawaha się przed niczym, aby poznać prawdę o śmierci żony. Prawdę, która zaprowadzi go na szkockie moczary i do zapomnianego grobu kobiety, o której istnieniu nie miał dotąd pojęcia.

O autorach:
Douglas Preston i Lincoln Child
we wczesnych latach 90. XX wieku stworzyli duet pisarski i napisali wiele znakomitych bestsellerów. Wyraziste postacie, nagłe i nieoczekiwane zwroty akcji, wiarygodne, choć niesamowite informacje naukowe i przerażające zbrodnie – wszystko to odnajdzie czytelnik w książkach duetu Preston i Child (m.in. „Relikt”, „Relikwiarz”, „Siarka”, „Taniec śmierci”, „Księga Umarłych”, „Krąg ciemności”, „Laboratorium”, „Zabójcza fala”) oraz thrillerach samego Douglasa Prestona, m.in. „Potwór z Florencji” i „Blasphemy”.
 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.