Nowa książka Pierdomenico Baccalario już w sprzedaży

Nowa książka Pierdomenico Baccalario już w sprzedaży
Nowa książka Pierdomenico Baccalario już w sprzedaży!
 
 
„Historia prawdziwa kapitana Haka” to nowa książka Pierdomenico Baccalario, znanego polskim czytelnikom z bestsellerowych serii dla młodzieży „Ulysses Moore” oraz  „Century”.
 
28 kwietnia 1829 roku w Windsorze rodzi się dziecko, które może odmienić losy Anglii. To nieślubny syn króla Jerzego IV i z tego powodu niemowlę i jego matka muszą natychmiast opuścić dwór.

James Fry wchodzi na pokład statku, gdy ma zaledwie trzynaście lat, i od tego momentu rozpoczyna życie pirata – wkrótce stanie się najbardziej poszukiwanym człowiekiem imperium brytyjskiego.

Ten wyjęty spod prawa wygnaniec ma przy sobie stary zegarek – klucz do swojej przeszłości. Do historii przejdzie jako Młody Lord, Bosy, Książę Mórz… Nikt jednak nie wie, że jest prawdziwym kapitanem Hakiem.

Pierdomenico Baccalario urodził się w Acqui Terme, malowniczym miasteczku w Piemoncie. Dorastał w starym domu, gdzie teraz mieści się siedziba dobrze prosperującego przedsiębiorstwa produkcji wina. Ten pielgrzym do Santiago de Compostela i rajdowiec na trasie Włochy – Tadżykistan jest zapalonym podróżnikiem. W wieku dwudziestu dwóch lat otrzymał nagrodę Premio Battello a Vapore za powieść La Strada del Guerriero i jest dzisiaj jednym z najbardziej cenionych autorów książek dla nastolatków. Jego powieści zostały przetłumaczone na dwadzieścia języków.

Zapraszamy na www.wydawnictwoolesiejuk.pl oraz www.facebook.com/wydawnictwo.olesiejuk

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.