Zapraszamy do udziału w wakacyjnym konkursie reporterskim

Zapraszamy do udziału w wakacyjnym konkursie reporterskim
 Wydawnictwo Czarne, dwumiesięcznik „Nowa Europa Wschodnia” i kwartalnik „New Eastern Europe” zapraszają do wzięcia udziału w konkursie reporterskim „O Wschodzie na Zachodzie”.
Reportaż powinien opisywać tereny poradzieckie w dowolnym ujęciu: życie codzienne, polityka, sport itp. Docenimy zwłaszcza opowieści o mało znanych problemach oraz nowatorskie spojrzenie na te już znane. Prosimy o nadsyłanie prac nieprzekraczających 12 000 znaków ze spacjami do 30 września 2012 na adres zbigniew.rokita@new.org.pl. Mile widziane zdjęcia (nieprzekraczające 3 MB) ilustrujące opisywane wydarzenia. Przyjmujemy tylko niepublikowane wcześniej teksty!

Nagrodą za pierwsze miejsce będzie roczna prenumerata „Nowej Europy Wschodniej” lub „New Eastern Europe” i zestaw książek Wydawnictwa Czarne (Dzienniki kołymskie i Biała gorączka Jacka Hugo-Badera, Toast za przodków Wojciecha Góreckiego, Po Syberii i Utracone serce Azji Colina Thubrona w przekładzie Doroty Kozińskiej oraz Wojna nie ma w sobie nic z kobiety i Czarnobylska modlitwa. Kronika przyszłości Swietłany Aleksijewicz w przekładzie Jerzego Czecha).
Nagrodą za miejsca od drugiego do piątego będą zestawy trzech książek, wybranych przez laureatów spośród powyższych tytułów, oraz roczna prenumerata „Nowej Europy Wschodniej”.
Autorzy prac wyróżnionych w konkursie otrzymają drobne upominki (koszulki, kubki, torby).
„Nowa Europa Wschodnia” może zaprosić wybranych autorów do publikacji reportaży na swoich łamach i do dalszej współpracy.
 
Współorganizatorzy konkursu

 
Kategorie: Inne

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.