W piątek startują XVIII Targi Wydawców Katolickich

W piątek startują XVIII Targi Wydawców Katolickich
 
Za trzy dni, w piątek 20 kwietnia na Zamku Królewskim w Warszawie w Arkadach Kubickiego rozpoczną się XVIII Targi Wydawców Katolickich. Impreza potrwa do niedzieli 22 kwietnia. Podczas osiemnastej edycji targów swoją ofertę zaprezentuje blisko 140 wystawców, do dyspozycji których oddano 700 mkw. powierzchni .

– Już trzeci rok targi odbywają się na Zamku Królewskim w Warszawie i mamy nadzieję, że impreza ta będzie gościć już na stałe – mówił podczas konferencji prasowej, która odbyła się 17 kwietnia, ks. Roman Szpakowski, prezes zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich. Cieszymy się, że targi z roku na rok rosną. Zgłaszają się do nas już nie tylko wydawcy katoliccy, ale i inni edytorzy, którzy publikują mądre i dobre książki, promujące wartości chrześcijańskie, humanistyczne.  Wśród wystawców są oficyny z Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec. Gościem honorowym tarów jest Libreria Editrice Vaticana (Książnica i Wydawnictwo Watykańskie). Gościem Honorowym targów będzie Wydawnictwo Watykańskie – Libreria Editrice Vaticana. W drugi dzień targów (sobota, 21 kwietnia) na godz. 12 w Sali Kinowej Zamku Królewskiego zaplanowano prezentację multimedialną poświęconą działalności Gościa Honorowego.

Podczas konferencji zaprezentowany został program tegorocznej edycji Targów Wydawców Katolickich.

W trakcie konferencji ogłoszono laureatów nagrody MAŁY FENIKS 2011 – wyróżnienia przyznawanego osobom i instytucjom za promowanie w mediach książki katolickiej. W tym roku po raz pierwszy zostanie wręczony MAŁY FENIKS SPECJALNY ks. Ireneuszowi Skubisiowi, redaktorowi naczelnemu tygodnika „Niedziela”, za całościowy wkład pracy w mediach, środkach społecznego przekazu, w tym za promocje dobrych, wartościowych książek w mediach. Do grona laureatów dołączyli także: ks. Witold Józef Kowalów – redaktor naczelny dwumiesięcznika „Wołanie z Wołynia”, Miriam Arbter-Korczyńska, redaktor Radia Aniołów Beskidów (Bielsko-Biała) oraz Ewa Hołubowicz, redaktor Informacyjnej Agencji Radiowej.

Oficjalne otwarcie XVIII Targów Wydawców Katolickich odbędzie się w piątek, 20 kwietnia o godz. 12.00 w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego. Otwarcia dokona Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Celestino Migliore – Nuncjusz Apostolski w Polsce. Podczas tej uroczystości ogłoszone zostaną także wyniki konkursu Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2012.

Uroczysta Gala wręczenia Nagród FENIKS 2012 i Mały FENIKS 2012 odbędzie się w sobotę 21 kwietnia o godz. 19.30 w Bazylice Serca Jezusowego (Warszawa, Praga-Północ, ul. Kawęczyńska 53). Wieczorną Uroczystość uświetni koncert Białołęckiej Orkiestry Kameralnej „Romantica” wraz z solistami Teatru Wielkiego w Warszawie.

W niedzielę o godz. 9 w Bazylice Świętego Krzyża odbędzie się Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Józefa Zawitkowskiego, transmitowana przez Program I Polskiego Radia, w intencji Wydawców, Autorów i całego ruchu wydawniczego w Polsce.

W targowy weekend ulicami Warszawy będzie jeździł specjalny tramwaj Targów Wydawców Katolickich, który będzie bezpłatnie dowoził chętnych do odwiedzenia Targów.

Czas trwania XVIII Targów Wydawców Katolickich:
20 kwietnia – 10.00 – 18.30
21 kwietnia – 9.00 – 18.30
22 kwietnia – 9.00 – 17.30

Wstęp:

Dzieci do lat 7 włącznie – bezpłatnie
Dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat, emeryci i renciści – 1 zł
Dorośli – 3 zł
Karnet na wszystkie dni targowe – 6 zł
Bilet rodzinny (rodzice z dziećmi do 18 lat) – 5 zł

Wszystkie informacje na temat XVIII Targów Wydawców Katolickich dostępne są pod adresem www.swk.pl.
 

Kategorie: Targi krajowe

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.