Czytamy gdzie indziej

Czytamy gdzie indziej
Trzecia odsłona projektu „Czytamy gdzie indziej” jest znakomitą okazją do wiosennego spaceru po Saskiej Kępie i wspólnego odkrywania literatury. Pomysłodawcy i organizatorzy wydarzenia – Instytuty Kultury zrzeszone w EUNIC Warszawa oraz Studio Teatralne Koło – włączyli do akcji okolicznych mieszkańców, właścicieli kawiarni i punktów usługowych oraz pracowników rzadziej odwiedzanych miejsc. W nietypowych dla lektury przestrzeniach, spotkać będzie można postaci, wykreowane przez aktorów warszawskich scen teatralnych, które wprowadzą nas w różnorodny świat współczesnej literatury europejskiej.

Na sobotę 21 kwietnia zaplanowano dwa szlaki literackie: „Trasę popołudniową” w godzinach od 14.00 do 17.00 oraz „Trasę wieczorną” w godzinach od 18.00 do 21.00. Niewątpliwą atrakcją będzie czytanie w Wodociągach Praskich, gdzie usłyszymy fragmenty powieści o pełnym dziwactw naukowcu i poznamy alternatywną wersję historii, w której Lenin w 1917 pozostaje w Szwajcarii i tam wznieca rewolucję komunistyczną. Jednocześnie będzie można posłuchać utworów w przekładach Jerzego Czecha i Leszka Engelkinga, którym poświęcona jest „Trasa o tłumaczach” stworzona wspólnie z Instytutem Książki. Niedzielny program powstał z myślą o dzieciach, a jego kuratorką jest Marta Lipczyńska-Gil – wydawca książek dla najmłodszych. Książkę Otfrieda Preusslera „Rozbójnik Hotzenplotz” przeczyta w niedzielę przy Francuskiej 27 Diana Zamojska. Projekt odbędzie się w przeddzień obchodów Światowego Dnia Książki.

Organizatorzy zachęcają do chodzenia własnymi ścieżkami – każdy może przyłączyć się do projektu w dowolnym miejscu i czasie. Pomoc w planowaniu i wskazówki topograficzne będzie można uzyskać w punkcie informacyjnym w kawiarni Francuska 30.

Więcej informacji: www.studiokolo.com

Patroni medialni:
Ryms, POKA POKA, PURPOSE, qlturka.pl, mowianamiescie.pl, granice.pl, zeszytyliterackie.pl

Projekt współfinansowany przez Instytut Książki w ramach projektu PETRA (Europejska Platforma Przekładu Literackiego).

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.