Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz

Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz
Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz
Wydanie: 6
Redakcja: prof. dr hab. Andrzej Zieliński
Autorzy: prof. dr hab. Andrzej Zieliński , dr Kinga Flaga-Gieruszyńska

Kodeks postępowania cywilnego – jako jedna z najobszerniejszych polskich ustaw, jest również jedną z najczęściej nowelizowanych ustaw, dlatego przygotowane zostało kolejne, szóste wydanie uwzględniające największą, wchodzącą w życie 3.5.2012 r. nowelizację, która zakłada m.in. likwidację postępowania odrębnego w sprawach gospodarczych i poddanie spraw między przedsiębiorcami w zakresie prowadzonej przez nich działalności gospodarczej regułom ogólnym obowiązującym w procesie. Pewne zmiany w związku z tym zostały jednak wprowadzone w całym toku postępowania, np. dotyczące sformalizowania procesu, nałożenia na strony i uczestników ciężaru usprawnienia postępowania.

Kodeks postępowania cywilnego
pod redakcją profesora Andrzeja Zielińskiego (będącego jednocześnie czynnie wykonującym zawód adwokatem) to najobszerniejszy komentarz jednotomowy na rynku dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie. Komentarz stanowi nieodzowną pomoc w rozwiązywaniu problemów procesowych, jakie wyłaniają się na tle stosowania przepisów procedury cywilnej. Dlatego Autorzy – praktycy z bogatym dorobkiem, dokonując wykładni najnowszych zmian – wykorzystali bogaty dorobek judykatury i doktryny.

Książka jest przeznaczona dla adwokatów, radców prawnych, sędziów, prokuratorów oraz aplikantów zawodów prawniczych w trakcie odbywania aplikacji i tych przygotowujących się do egzaminu końcowego.

Do zapoznania się z tą niezwykle praktyczną publikacją zachęcamy także studentów oraz przedsiębiorców, którzy często korzystają prowadząc działalność gospodarczą z rozwiązań proceduralnych.

Przy lekturze komentarza do KPC wzbogaconego świetnie dobranym i wyselekcjonowanym orzecznictwem sądów – ukazującym jasno praktykę sądową w danych sprawach – znajdą często odpowiedź na nurtujące ich pytania.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wirtua/domains/wirtualnywydawca.pl/public_html/wp-content/themes/waszww-theme/includes/single/post-tags.php on line 4

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.