"Kontrakt Paganiniego" od piątku w księgarniach

"Kontrakt Paganiniego" od piątku w księgarniach
10 lutego
Lars Kepler
Kontrakt Paganiniego
Seria: Ze strachem

Przekład z języka szwedzkiego Marta Rey-Radlińska

Pewnej letniej nocy stary rybak dostrzega dryfujący po zatoce Jungfrufjärden uszkodzony jacht. Na pokładzie znajduje ciało dziewczyny. Jej płuca pełne są morskiej wody, ale ubranie, skóra i włosy pozostały suche. Policja szybko ustala, że zmarła była młodszą siostrą Penolope Fernandez, szwedzkiej aktywistki na rzecz pokoju, która wraz ze swoim chłopakiem, właścicielem jachtu, zapadła się pod ziemię. Komisarz kryminalny Joona Linna chce jak najszybciej odnaleźć dwójkę zaginionych. Ma powody podejrzewać, że są w ogromnym niebezpieczeństwie.
Elektryzujący, trzymający w napięciu kryminał o kulisach wielkiej polityki i handlu bronią.

„O Paganinim mówiono, że sprzedał duszę diabłu w zamian za niedosiężny talent. Czytelnik jest gotowy sprzedać swoją, by móc przeczytać tę książkę od początku do końca za jednym zamachem”.
„Arbetarbladet”

„Pewna ręka do powieści i doskonałe oko do szczegółu sprawiają, że autor trzyma czytelników w niesłabnącym napięciu (…). Kontrakt Paganiniego jest jednym z najlepszych szwedzkich kryminałów ostatnich lat; zarazem to literatura wysokiej próby . Bezkonkurencyjna”.
„Göteborgsposten”

Pod pseudonimem „Lars Kepler” kryje się para znanych szwedzkich pisarzy: Alexander Ahndoril i Alexandra Coelho Ahndoril. Ich pierwsza książka Hipnotyzer odniosła w Szwecji ogromny sukces, prawa do niej zostały sprzedane do 32 krajów, a w 2012 roku ukaże się jej ekranizacja. Kontrakt Paganiniego to drugi tytuł z serii powieści kryminalnych z komisarzem Jooną Linną w roli głównej.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.