„Casandra” Malwiny Chojnackiej – nowość wydawnictwa LIRA

Przegląd

W tym tygodniu premierę ma „Casandra” Malwiny Chojnackiej, wydana nakładem wydawnictwa LIRA, przenosząca czytelnika do sennej miejscowości, w której zacznie dochodzić do makabrycznych obrzędów.

Gdy nastoletnie uczennice opalają się nago, kusząc młodych rybaków, nie wiedzą, że czeka je brutalna kara. Ktoś z mieszkańców nadmorskiej miejscowości chce walczyć ze złem niszczącym ich dusze, tworząc religijną wspólnotę. Ceremonie na wydmach zmieniają się w obrzędy pełne seksualnej i fizycznej przemocy. W upalną czerwcową noc dochodzi do tragedii.

Trzydzieści lat później w bloku na warszawskich Bielanach policja znajduje zwłoki emerytowanego doktora psychiatrii. Opiekująca się nim sąsiadka znika.

Okazuje się, że wspólnota religijna wciąż działa… Jest jak pajęczyna oplatająca ludzi, którzy kiedykolwiek się z nią zetknęli. Co łączy ekscentryczną poetkę Igę Bernard, pełną kompleksów nauczycielkę Ksenię Dembską i właściciela firmy Maksa Hoffmana? Co się działo w liceum w nadmorskim Janiszewie? Dlaczego szkołę nagle zamknięto, podobnie jak szpital psychiatryczny znajdujący się tuż obok? Czy ktoś nadal organizuje czerwcowe ceremonie?

Senna miejscowość. Okrutne obrzędy na wydmach. Sekta, której ofiary chcą mówić i… płacą za to najwyższą cenę.

Książka została wydana w miękkiej oprawie, w formacie 135 x 197 mm. Objętość: 464 strony, cena okładkowa: 46,99 zł.

Więcej na temat publikacji można znaleźć na stronie: www.wydawnictwolira.pl

Kategorie: Literatura
Tagi: Lira