Dania jednogarnkowe

Dania jednogarnkowe
Dania jednogarnkowe. 80 szybkich i zdrowych dań azjatyckich
Ming Tsai i Arthur Boehm
Data premiery    22.02.2012

Chcesz nakarmić w zwykły dzień czteroosobową rodzinę, wydać w weekend przyjęcie, przygotować posiłek dla siebie lub dwojga osób? W książce Minga Tsai i Arthura Boehma znajdziesz inspirację do zrobienia zdrowych, prostych i niedrogich – choć wyjątkowo smacznych – dań jednogarnkowych.
 
Przepisy ułożono według siedmiu technik jednogarnkowego gotowania – duszenie, gotowanie w woku, smażenie, gotowanie w wysokiej temperaturze, pieczenie, sałatki oraz zupy. Przejawia się w nich przekonanie Minga, że codzienna dieta powinna zaspokajać cztery podstawowe potrzeby: smaku, pożywności, prostoty i dostępności. W każdym przepisie zwrócono uwagę na zawartość tłuszczów i alergenów oraz różnorodność składników. Dania są niedrogie, a ich przygotowanie proste – większość receptur przewiduje użycie tylko jednego garnka lub naczynia do gotowania.
 
Ming Tsai połączył techniki kulinarne i składniki Azji i Zachodu i stworzył cudownie smakowity świat nowoczesnych, prostych dań jednogarnkowych, który powinien stać się elementem codzienności każdej rodziny. Znakomita książka! – Madhur Jaffrey
 
Tsai wyczarowuje jednogarnkowe cuda. Po prostu łatwe. Po prostu pyszne. Po prostu Ming! – Rachael Ray
 
Wyborne dania! Usatysfakcjonują i rodzinę, i menedżera banku. – Simon Majumdar
 
Ming Tsai, laureat James Beard Award, to wybitny mistrz kuchni i autor książek. Jest także twórcą programu telewizyjnego Po prostu Ming! oraz Wschód spotyka się z Zachodem, za który otrzymał nagrodę Emmy. Swoim nazwiskiem firmuje produkty żywnościowe i przybory kuchenne. Artur Boehm jest autorem książek i artykułów o tematyce kucharskiej.
Kategorie: Hobby i Poradniki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.