Światło w fotografii

Światło w fotografii
S.BIVER., P. FUQUA, F. HUNTER
ŚWIATŁO W FOTOGRAFII MAGIA I NAUKA. WYDANIE ROZSZERZONE I ZAKTUALIZOWANE
Książka dostępna od 29.02.2012!

Światło w fotografii: magia i nauka – wydanie drugie rozszerzone i zaktualizowane

Dla wielu fotografów ta książka stanie się praktycznym podręcznikiem pomocnym w świadomej pracy z najważniejszym narzędziem, jakim jest światło.
Wacław Wantuch

Światło w fotografii: magia i nauka to lektura obowiązkowa dla wszystkich myślących poważnie o fotografii i pragnących całkowicie panować nad tym, co się znajdzie na zdjęciu.
Andrzej Zygmuntowicz

Nieważne jak intuicyjny w obsłudze jest twój aparat fotograficzny, jeśli chcesz uzyskać wspaniałe rezultaty, kształtując oświetlenie swoich fotografii, musisz włożyć w to wiele wysiłku i użyć wyobraźni. Te dwa kluczowe czynniki mogą bardzo szybko sprawić, że twoje zdjęcia staną się lepsze. O tych właśnie kwestiach traktuje Światło w fotografii: magia i nauka. Książka ta stanowi kompleksowe wprowadzenie do teorii światła i zasad oświetlania, dzięki czemu każdy fotograf będzie mógł wykorzystywać światło do wyrażenia swojej kreatywności i doskonalenia warsztatu. W drugim wydaniu znajdziecie dziesiątki nowych zdjęć i schematów oświetlenia, pokazujących jak zrobić złożone fotografie, a także nowe informacje na temat sposobu pracy z małymi fleszami i kolorowymi filtrami oraz fotografowaniu w świetle zastanym i błyskowym.

Style oświetlania ciągle się zmieniają, ale natura światła zawsze pozostaje taka sama. Kiedy już zrozumiesz podstawowe prawa fizyki związane z oświetleniem i dzięki tej książce twój potencjał twórczy stanie się nieskończony!

Pierwsze wydanie książki Światło w fotografii: magia i nauka zdobyło tytuł Fotograficznej Publikacji roku 2009 w kategorii Technika w konkursie organizowanym przez Galerię f5 & Księgarnię Fotograficzną.
 

Kategorie: Hobby i Poradniki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.