Mini wywiad z Patrickiem Rothfussem

Mini wywiad z Patrickiem Rothfussem
Prezentujemy mini wywiad z Patrickiem Rothfussem i przypominamy, że do księgarń trafiła już 2 część Strachu mędrca tego autora. Część 1 trafiła do sprzedaży w połowie listopada ubiegłego roku.

    

Dziesięciosekundowy wywiad, czyli kilka pytań do Patricka Rothfussa (zaczerpnięty z AMAZON.COM).

P: Czy zawsze byłeś fanem powieści z gatunku fantasy?
Rothfuss: Zawsze. Pierwsze książki bez obrazków, które przeczytałem, to były Kroniki Narnii. Potem moja mama podarowała mi „Hobbita” i „Jeźdźców smoków”. Dorastałem czytając wszystkie powieści fantasy i science-fiction jakie potrafiłem znaleźć. Czasami chodziłem do pobliskiej księgarni i przyglądałem się książkom ustawionym na półkach. Czytałem też oczywiście utwory nie należące do fantastyki. Ale fantastykę darzę jednak szczególnym sentymentem.

P: Masz jakichś ulubionych autorów? Książki?
Rothfuss: Hmm… Może podeślę wam całą listę? (http://www.amazon.com/gp/richpub/listmania/fullview/RIP2RB8AVXFF8/)

P: W jaki sposób historia Kvothego przyszła ci do głowy? Zawsze planowałeś stworzyć trylogię?

Rothfuss: Historia zaczęła się od samej postaci głównego bohatera. Od samego początku wiedziałem, że fabuła będzie kręciła się wokół niego. W zasadzie jest to najprostsza z możliwych historii: zapis całego życia pewnego człowieka. To mit bohatera widziany zza kulis. To książka o eksplorowaniu, odkrywaniu świata, a także o pragnieniu dotarcia do prawdy ukrytej pod różnymi historyjkami. Ta historia ma wiele elementów. Jak widać, nie jestem najlepszy w opisywaniu jej. Zawsze mówię ludziom „Gdybym potrafił ująć to wszystko w 50 słowach, to nie pisałbym o tej całej książki”. Nie planowałem jednak całej trylogii. Po prostu zacząłem spisywać wszystko i okazało się to tak długie, że musiałem podzielić to na kawałki. W historii zdarzyły się trzy przełomowe momenty… No i mamy trylogię.

P: Co teraz czeka naszego bohatera?
Rothfuss: Cóż… Nie popieram za bardzo spoilerów. Mogę jednak zdradzić, że Kvothe dojrzewa nieco w drugim tomie. Studiuje dokładniej magię. Uczy się jak walczyć, daje się wplątać w polityczne rozgrywki na pewnym dworze i zaczyna odkrywać niektóre tajemnice w zakresie romansów i związków, co również jest na swój sposób magiczne.
 

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.